Ilu nauczycieli zdążyło się już zaszczepić? MEiN podaje liczbę

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2021 11:40

Mamy już ponad dwieście pięć tysięcy zaszczepionych nauczycieli - poinformowało w piątek Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Ilu nauczycieli zdążyło się już zaszczepić? MEiN podaje liczbę
Szczepienia wśród tej grupy rozpoczęły się 12 lutego Fot. Shutterstock

Szczepienia wśród tej grupy rozpoczęły się 12 lutego. Chęć zaszczepienia się mogli zgłosić wszyscy nauczyciele ze szkół i placówek oraz nauczyciele akademiccy, a także inne osoby prowadzące zajęcia na uczelniach, urodzone od 1 stycznia 1956 do 31 grudnia 2003 r.

Nauczyciele, nauczyciele akademiccy i inne osoby prowadzące zajęcia na uczelni, urodzone w 1955 r. i wcześniej, będą mogli zaszczepić się w później.

Nauczyciele ze szkół i placówek rejestrowani byli przez dyrektorów za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej, natomiast nauczyciele akademiccy i inne osoby prowadzące zajęcia na uczelniach - za pośrednictwem systemu POL-on. Pracowników uczelni zgłaszali rektorzy uczelni i szkół wyższych.

W sobotę resort edukacji podał ostateczną liczbę zgłoszeń na szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19. W sumie to prawie 545 tys. osób - podano.

Preparatem AstraZeneca szczepieni są nauczyciele do 65. roku życia i nauczyciele akademiccy. W czwartek PAP zapoznała się ze stanowiskiem Rady Medycznej przy premierze w sprawie szczepionki Astry Zeneki. Rada oceniła w dokumencie, że w świetle wyników nowych badań klinicznych stosowanie tego preparatu jest dopuszczalne u osób od 18. do 69. roku życia. Rada Medyczna rekomendowała dotychczas stosowanie tej szczepionki u osób od 18 do 65 lat.

Na polskim rynku znajdują się jeszcze dwa inne preparaty do szczepień: firm BioNTech/Pfizer i Moderna.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum