• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Gliwice. Ruszyła akcja #SzczepieniewGliwicach. Pierwsza szczepienie przyjęła 15-letnia Agata: "Żebym była bezpieczna"

Autor: oprac. KM • Źródło: materiały prasowe, Facebook, Rynek Zdrowia08 czerwca 2021 13:00

Przedstawiciele zawodów medycznych z Gliwic ruszyli z akcją informacyjną #SzczepieniewGliwicach. Chodzi o promocję szczepień przeciwko COVID-19 m.in. wśród nastolatków. Jako pierwsza szczepienie przyjęła 15-letnia Agata

Gliwice. Ruszyła akcja #SzczepieniewGliwicach. Pierwsza szczepienie przyjęła 15-letnia Agata: "Żebym była bezpieczna"
Marzyliśmy o szczepieniach - niech to marzenie teraz się spełnia. Fot. Facebook/Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach
  • Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach rusza z akcją zachęcającą do szczepień przeciw COVID-19 #SzczepieniewGliwicach
  • Trzeba robić wszystko, aby takie dramaty (jak ból i cierpienie pacjentów covidowych - red.) już nigdy nie miały miejsca - mówi ratownik medyczny i jeden z inicjatorów akcji Rafał Kucza
  • Jak dotąd w punkcie szczepień gliwickiego szpitala nr 4 zaszczepiono już 80 tys. osób

Akcja #SzczepieniewGliwicach przede wszystkim ma motywować i zachęcać do szczepień przeciw COVID-19 oraz wyjaśniać konieczność szczepienia. Uświadamianie społeczeństwa obrali za cel gliwiccy medycy, w tym Rafał Kucza, pielęgniarz i ratownik medyczny, a jednocześnie pracownik jednego z największych punktów szczepień w woj. śląskim prowadzonym przez Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach w hali Lodowiska Tafla przy Akademickiej 29.

Aby ból i cierpienie nie miały miejsca

- Dyżurując w pogotowiu wiele razy widziałem ogromne cierpienie, ból i wycieńczenie pacjentów walczących z ciężkim przebiegiem COVID-19. Trzeba robić wszystko, aby takie dramaty już nigdy nie miały miejsca, dlatego bez wahania wziąłem udział w tej kampanii - podkreśla ratownik.

Z kolei Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, przyznaje, że zapisał na szczepienie swoją córkę, "z pełną odpowiedzialnością i przekonaniem, że to najlepsze rozwiązanie i zakończenie tego pandemicznego koszmaru".

- Gdy jeszcze rok temu nie wiedzieliśmy, w jakim kierunku to wszystko pójdzie, marzyliśmy o szczepieniach, które pomogą nam wrócić do normalności. Niech to marzenie teraz się spełnia. Działajmy wspólnie i promujmy akcję #SzczepieniewGliwicach – powiedział.

15-letnia Agata: Chcę się zaszczepić, to jest bezpieczne

Jedną z pierwszych osób, które jako żywy dowód na potrzebę szczepień przyłączyły się do akcji, była 15-letnia Agata. Po odpowiednich badaniach i stwierdzeniu braku przeciwwskazań do szczepienia dziewczynce podano szczepionkę przeciw COVID - przypomnijmy, że od 7 czerwca szczepić może się kolejna grupa wiekowa, tj. dzieci w wieku 12-15 lat.

Agata w rozmowie z mediami przyznała, że nie miała trudności z podjęciem decyzji o szczepieniu.

- Kiedy została podana informacja, że mogę się szczepić, z wielką chęcią poszłam do taty i poprosiłam żeby mnie zapisał, żebym była bezpieczna - powiedziała dziewczynka  - opowiadała. Jej pierwszą myślą było: "tak, chcę się zaszczepić, tak, to jest bezpieczne".

Również wśród rówieśników dziewczynki jest dużo osób chętnych do tego, by się zaszczepić. Jak mówi Agata, większość osób z jej klasy albo chce się zaszczepić, albo jest zapisanych na szczepienie, albo już jest zaszczepionych. Ci, którzy mają ten moment jeszcze przed sobą, "z wielką chęcią czekają na ten termin i na to aż będą mogli wyjść ze swoimi znajomymi do kina, do parku - wszędzie".

- To jest bezpieczne, wszystko zostało przetestowane, nie ma się czego bać, uważam, że lepiej być zaszczepionym niż zachorować na COVID - podsumowuje Agata.

W punkcie prowadzonym przez Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach przy Akademickiej 29 przeprowadzono dotąd 80 tysięcy szczepień przeciw COVID-19.

Czytaj więcej: Paszport covidowy. Jak pobrać certyfikat?

 

Co Polacy myślą o pandemii? Zaskakujące wyniki sondażu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum