Gdańsk: w UCK przeciwko COVID-19 zaszczepiło się ok. 1,4 tys. osób

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 stycznia 2021 20:37

W największym szpitalu na Pomorzu - Uniwersyteckim Centrum Kliniczne (UCK) w Gdańsku - zakończono szczepienie z pierwszej partii szczepionek przeciwko COVID-19. Do tej pory zaszczepiło się ok. 1,4 tys. osób z personelu medycznego.

Gdańsk: w UCK przeciwko COVID-19 zaszczepiło się ok. 1,4 tys. osób
FOT. Sylwia Mierzewska/UCK w Gdańsku

"Procedura przebiega bardzo sprawnie. Co ważne, wykorzystaliśmy wszystkie szczepionki co do dawki, bez jakiejkolwiek straty. Aktualnie czekamy na nową dostawę szczepionek. W sobotę zaszczepiło się 296 osób, dzień wcześniej 428" - poinformował w niedzielę (3 stycznia) PAP st. specjalista ds. promocji UCK Łukasz Wojtowicz.

Do tej pory w UCK szczepieniu przeciw COVID-19 poddało się ok. 1,4 tys. osób z personelu medycznego.

Dyrektor naczelny UCK w Gdańsku Jakub Kraszewski mówił wcześniej PAP, że chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19 w tzw. fazie zerowej zgłosiło ponad 12 tys. osób, w tym 80 proc. pracowników szpitala, a także pracownicy i studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz osoby z innych placówek leczniczych.

"Początkowo chęć zaszczepienia zadeklarowało 70 procent pracowników UCK. Jednak w kolejnym etapie liczba ta wzrosła do 80 procent. Mamy nadzieję, że uda nam się przekonać pozostałych niezdecydowanych. Na wszelki wypadek do szczepień zgłosiliśmy wszystkich pracowników, każdemu chcemy dać szansę" - wyjaśniał Kraszewski.

W UCK w Gdańsku stworzono specjalną aplikację, dzięki której pracownicy mogą zarejestrować się na konkretną godzinę konsultacji lekarskiej i szczepienia.

Robert Pietrzak

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum