Facebook wprowadza "proszczepionkowe" nakładki na zdjęcia profilowe

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 kwietnia 2021 18:36

Facebook ogłosił udostępnienie użytkownikom nowych, propagujących szczepienia przeciwko Covid-19 nakładek na zdjęcia profilowe.

Facebook wprowadza "proszczepionkowe" nakładki na zdjęcia profilowe
Facebook zdecydował się na promocję szczepień poprzez specjalne nakładki na zdjęcia profilowe. Fot. Shutterstock

Dzięki "proszczepionkowym" nakładkom osoby korzystające z platformy będą mogły pokazać swoje wsparcie dla kampanii szczepień i zachęcić do nich innych - informuje firma.

"Wiemy, że ludzie chętniej się zaszczepią, jeżeli zobaczą, że zrobiło to wiele osób, którym ufają" - podkreśla Facebook w czwartkowym komunikacie.

Nakładki o treści m.in. "szczepmy się" lub "zaszczepiłem się przeciwko Covid-19", zostały opracowane we współpracy z ministerstwem zdrowia USA i amerykańskim Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

Podobne nakładki przeznaczone dla użytkowników w Wielkiej Brytanii powstały już przy udziale brytyjskiej publicznej służby zdrowia NHS. "W ciągu zaledwie kilku tygodni jedna czwarta użytkowników Facebooka w Wielkiej Brytanii zobaczyła przyjaciela lub członka rodziny używającego tej szczepionkowej nakładki" - zaznacza firma.

Facebook podkreśla, że będzie dalej współpracować ze światowymi organizacjami zajmującymi się zdrowiem i władzami poszczególnych państw w rzetelnym informowaniu o pandemii i szczepionkach przeciwko Covid-19.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum