Dworczyk: w 616 punktach w całym kraju wykonano dotąd ponad 153 tys. szczepień medyków

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 06 stycznia 2021 19:57

W 616 punktach w całym kraju wykonano dotąd ponad 153 tys. szczepień; 15 stycznia uruchomimy serwis specjalny z bieżącymi raportami i interaktywną mapą - poinformował w środę (6 stycznia) wieczorem szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Dworczyk: w 616 punktach w całym kraju wykonano dotąd ponad 153 tys. szczepień medyków
Fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

"W 616 punktach na terenie całego kraju wykonaliśmy już ponad 153 tys. szczepień. 15 stycznia uruchomimy serwis specjalny z bieżącymi raportami i interaktywną mapą. A już teraz zachęcam do obserwowania profilu" - napisał minister Dworczyk w środę wieczorem na Twitterze.

Do wpisu dołączył dane dotyczące szczepień przeciwko Covid-19. Dworczyk podał, że liczba wykonanych szczepień wynosi 153 370; liczba dawek dostarczonych do Polski - 660 000; liczba dawek dostarczonych do punktów - 204 285; liczba zutylizowanych szczepionek - 135 i liczba niepożądanych odczynów - 6.

Jak doprecyzował tweetując w odpowiedzi na jedno z pytań, liczba punktów wykonujących szczepienia, o których wspomina, dotyczy etapu 0 realizowanego przez tzw. szpitale węzłowe i największe placówki medyczne.

Przypomnijmy, że od wtorku na stronie MZ dostępna jest mapa i tabela z informacjami o usytuowaniu punktów szczepień wg województw. Informacja zawiera: nazwę podmiotu prowadzącego szczepienia, nazwę punktu szczepień i jego adres. To punkty szczepień, które będą dostępne dla osób innych niż pracownicy ochrony zdrowia, gdy ruszą kolejne etapy szczepień przeciwko Covid-19.

Według danych z mapy np. w województwie dolnośląskim jest 489 punktów szczepień, w woj. kujawsko-pomorskim - 295, w woj. lubelskim - 402. Mapa podaje liczbę punktów szczepień w każdym województwie, dostępna jest pod adresem: www.gov.pl

Liczba punktów szczepień przypadająca na liczbę mieszkańców w niektórych gminach jest już poddawana krytyce. "Międzyzdroje. 5 tys mieszkańców (...) - 1 punkt szczepień, (...) Barlinek 14 tys. mieszkańców, rząd wyznaczył dla ludzi 1 (jeden) punkt szczepień" - napisał na Twitterze europoseł Bartosz Arłukowicz.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum