Dworczyk: techniczne możliwości wykonywania szczepień większe niż dostawy szczepionek

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 stycznia 2021 08:23

Możliwości techniczne wykonywania szczepień mamy dużo większe, niż obecna dostępność szczepionek na rynku - przyznał we wtorek (5 stycznia) w radiowej Jedynce szef KPRM Michał Dworczyk.

Dworczyk: techniczne możliwości wykonywania szczepień większe niż dostawy szczepionek
Szef KPRM Michał Dworczyk: - Możliwości techniczne wykonywania szczepień mamy dużo większe, niż obecna dostępność szczepionek na rynku. Fot. TT/KPRM/Adam Guz

Szef kancelarii premiera komentował wtorkową publikację "Dziennika Gazety Prawnej", że z powodu ograniczonej liczby szczepionek nie będzie możliwe szybkie zaszczepienie wszystkich seniorów czy nauczycieli.

- Niestety, dostawy zakontraktowane przez Unię Europejską są bardzo małe w stosunku do możliwości, które stworzyliśmy - przyznał Dworczyk.

- System, który budujemy od tygodni pozwala nam na szczepienie nawet 4 mln dawek w ciągu miesiąca, a te dostawy, na które możemy na razie liczyć to jest około 360 dawek tygodniowo, co nam daje 1 milion 400 szczepionek miesięcznie - wyjaśniał.

Przekonywał, że "możliwości techniczne wykonywania szczepień mamy dużo większe, niż obecna dostępność szczepionek na rynku". 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum