Dworczyk: dotarła kolejna dawka szczepionek Pfizer - co najmniej o połowę mniejsza

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 stycznia 2021 08:20

W poniedziałek wylądował kolejny samolot ze szczepionkami firmy Pfizer, na podstawie liczby kartonów można szacować, że szczepionek jest co najmniej o połowę mniej - poinformował w poniedziałek w radiowej Jedynce szef KPRM Michał Dworczyk.

Dworczyk: dotarła kolejna dawka szczepionek Pfizer - co najmniej o połowę mniejsza
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Dopiero wczoraj późnym wieczorem dostaliśmy zmieniony harmonogram dostaw od firmy Pfizer, w tej chwili jest analizowany i staramy się w jakiś sposób skoordynować to z naszymi planami Narodowego Programu Szczepień - podkreślił Dworczyk w radiowych "Sygnałach Dnia". Harmonogram ten sięga 8 lutego.

- Dzisiaj wylądował samolot Cargo, który przywiózł do Polskę kolejną dawkę szczepionek, niestety w bardzo ograniczonej ilości w stosunku do tego co zapowiadała firma Pfizer wcześniej - poinformował Dworczyk.

Zaznaczył, że dokładnie o ile jest mniej będzie wiadomo po przeliczeniu szczepionek w ARM.

- Natomiast sądząc z liczby kartonów jest to o co najmniej połowę mniej w stosunku do tego, co wcześniej było zapowiadane - dodał szef KPRM.

Przypomniał, że wcześniej były realizowane dostawy na poziomie 360 tysięcy sztuk szczepionek, a teraz jest tych szczepionek co najmniej połowę mniej.

- Zaczekajmy z ostateczną informacją na przeliczenie wszystkich fiolek w Agencji Rezerw Materiałowych - podkreślił minister.

Zapewnił, że nie są zagrożone szczepienia drugą dawką szczepień, a także, że na pewno 25 stycznia mają się rozpocząć szczepienia seniorów.

- W tym tygodniu szczepienia personelu medycznego będą kontynuowane, natomiast na pewno nie w takiej liczbie jaki był pierwotnie plan i zamówienia ze szpitali, to znaczy na pewno nie 330 tysięcy szczepionek zostanie podanych, a o wiele mniej - zaznaczył Dworczyk.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum