• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Dr Grzegorz Cessak cytuje wyniki badań: jednoczesne podawanie szczepionek przeciw grypie i COVID-19 jest bezpieczne i skuteczne

Autor: JPP • Źródło: Rynek Zdrowia/Twitter16 czerwca 2021 13:05

Dr Grzegorz Cessak cytuje wyniki badań: jednoczesne podawanie szczepionek przeciw grypie i COVID-19 jest bezpieczne i skuteczne. Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych powołuje się na European Pharmaceutical Review

Szczepienia przeciwko COVID-19 w Polsce/ Fot. Shutterstock

Jednoczesne podawanie szczepionek przeciw grypie i COVID-19 jest bezpieczne i skuteczne?

Dr Grzegorz Cessak, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych napisał na Twitterze o wynikach badań w sprawie jednoczesnego podawania szczepionek przeciw grypie i COVID-19.

- Wyniki badań: jednoczesne podawanie szczepionek przeciw grypie i COVID-19 jest bezpieczne i skuteczne. W badaniu wzięło udział 431 osób. Podano im kandydata na szczepionkę p/COVID-19 Novavax i zatwierdzoną szczepionkę przeciw grypie sezonowej - napisał dr Cessak na Twitterze powołując się na European Pharmaceutical Review.

Dodajmy, że Novavax to najnowsza szczepionka na COVID-19. Preparat jest bliski zatwierdzenia. Co ciekawe powstaje w amerykańsko - polskiej kooperacji. Producentem jest amerykańska firma biotechnologiczna Novavax, natomiast polska firma Mabion z Konstantynowa Łódzkiego zajęła się wytwarzaniem substancji czynnej eksperymentalnej szczepionki.

Czytaj więcej: Nowa szczepionka na COVID-19. Novavax po trzeciej fazie testów

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum