Dr Fauci szacuje, kiedy na COVID-19 będzie można szczepić dzieci

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 12 lutego 2021 08:44

Jak szacuje dr Anthony Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych USA, szczepionki przeciw COVID-19 powinny zostać dopuszczone do użycia wśród dzieci do września.

Dr Fauci szacuje, kiedy na COVID-19 będzie można szczepić dzieci
Wyniki testów szczepionki przeciw COVID-19 wśród dzieci mają być znane w połowie 2021 roku. Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Jak przekonuje Fauci w rozmowie z serwisem ProPublica, do czasu rozpoczęcia nowego roku szkolnego będzie można zaszczepić uczniów, którzy będą szli do pierwszej klasy. Pfizer i Moderna, których szczepionki na COVID-19 dopuszczono do użycia w USA, a także m.in. w UE, rozpoczęły już testy szczepionki na COVID z udziałem dzieci, ale na razie szczepionka podawana jest starszym dzieciom.

W testach prowadzonych przez Pfizera biorą udział dzieci w wieku 12-15 lat (w testach uczestniczy 2 259 osób). Firma liczy, że wyniki testów będą znane wkrótce - wówczas mają odbyć się testy szczepionki z udziałem dzieci w wieku 5-11 lat. Rejestrowane są także osoby do testów szczepionki w wieku 12-18 lat. Wyniki testów mają być znane w połowie 2021 roku.

Więcej: rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum