Dolnośląskie: w kolejnych placówkach ruszają szczepienia przeciw SARS-CoV-2

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 stycznia 2021 17:34

W kolejnych dolnośląskich placówkach medycznych ruszają szczepienia przeciwko COVID-19. Pierwsze dawki szczepionek przyjmuje m.in. personel Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc oraz Dolnośląskiego Centrum Onkologii; wkrótce mają ruszyć szczepienia w pogotowiu ratunkowym we Wrocławiu.

Dolnośląskie: w kolejnych placówkach ruszają szczepienia przeciw SARS-CoV-2
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Jak wynika z informacji uzyskanych w Dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim, we wtorek (5 stycznia) planowano rozpoczęcie szczepień personelu Dolnośląskiego Centrum Onkologii, gdzie na szczepienia zapisało się do tej pory niemal 800 osób. Z kolei w poniedziałek szczepienia rozpoczęły się w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc; tam szczepionkę chce przyjąć niemal 700 osób.

Szczepienia personelu rozpoczęto też w poniedziałek m.in. w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistyczny im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej, w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego, czy Specjalistycznym Szpitalu im. A. Falkiewicza we Wrocławiu.

W czwartek planowane jest rozpoczęcie szczepień personelu z Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu, gdzie do tej pory zgłosiło się 320 osób. W pogotowiach ratunkowych w Legnicy i w Jeleniej Górze nie wskazano jeszcze daty rozpoczęcie szczepień. Za to rozpoczęły się one już w wałbrzyskim pogotowiu.

Wkrótce szczepienia rozpoczną się też w dolnośląskich uzdrowiskach; szczepionkę otrzyma personel spółki Sanatoria Dolnośląskie oraz uzdrowisk Szczawno-Jedlina i Lądek-Długopole.

Jako pierwsze, po świętach Bożego Narodzenia, szczepienia rozpoczęło pięć szpitali węzłowych w regionie: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, Uniwersytecki Szpital Kliniczny (USK) we Wrocławiu oraz szpitale w Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze.

Do tej pory najwięcej szczepionek podano w USK. Tylko w poniedziałek zaszczepiono tam rekordową liczbę 1200 osób. W tym tygodniu szpital ten ma do dyspozycji i poda w sumie 4100 szczepionek. W grupie "0" w tej placówce zapisanych w kolejce do szczepień jest ponad 8 tys. osób z personelu medycznego z innych placówek na Dolnym Śląsku. W USK szczepi się teraz kilka tysięcy studentów medycyny i pracowników dydaktycznych Uniwersytetu Medycznego. Zaszczepiono już ok. 2,8 tys. pracowników tej lecznicy.

Piotr Doczekalski (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum