Dolnośląskie: nie do wszystkich szpitali dotarły jeszcze szczepionki

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 31 grudnia 2020 12:05

Niektóre szpitale jeszcze czekają na zamówione szczepionki, natomiast kolejka lekarzy chętnych na szczepienia rośnie - medycy cały czas dopisują się do list.

Dolnośląskie: nie do wszystkich szpitali dotarły jeszcze szczepionki
Niektóre szpitale jeszcze czekają na zamówione szczepionki. Fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

Szczepienia przeciw zakażeniu koronawirusem zaczęły się w niedzielę 27 grudnia. Jak mówi Monika Kowalska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala we Wrocławiu, który aktualnie ma na koncie najwięcej szczepień przeprowadzonych w mieście.

Placówka do tej pory zaszczepiła już ok. 900 osób, a do niedzieli (3 stycznia) wykorzysta wszystkie otrzymane dotychczas szczepionki. W sumie na szczepienia zapisało się już ok. 70 proc. personelu szpitala. USK jako szpital węzłowy szczepi także pracowników innych placówek medycznych.

Od niedzieli trwają też szczepienia w Wojewódzkim Szpitalu we Wrocławiu. W pierwszej kolejności mają zostać tu zaszczepieni wszyscy pracownicy oddziałów zakaźnych. Placówka czeka na kolejną partię szczepionek, ponieważ wstępnie gotowość zaszczepienia zgłosiło tam ponad 800 osób, to jest ok. 70 proc. całego personelu.

Nie wszystkie szpitale otrzymały jednak szczepionki. W niektórych szczepienia mają rozpocząć się dopiero 4 stycznia, tak jak w Dolnośląskim Centrum Onkologii, gdzie chęć zaszczepienia już zgłosiło 797 spośród ponad tysiąca pracowników.

Michał Kuczmierowski, szef Agencji Rezerw Materiałowych w Radiu Wrocław tłumaczył, że czas dystrybucji może się wydłużać, bo szczepionki wymagają szczególnych sposobów przechowywania.

Więcej: wroclaw.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum