• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Diagności idą na rekord. Prawie 98 proc. jest już zaszczepionych na Covid-19

Autor: oprac. JJ • Źródło: Rynek Zdrowia19 lipca 2021 10:35

Diagności idą na rekord. Jak poinformowała w mediach społecznościowych Alina Niewiadomska, prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych, już niemal 98 proc. diagnostów zaszczepiło się na Covid-19.

98 proc. diagnostów laboratoryjnych zaszczepionych na Covid-19. Fot. Adobe Stock
  • Łącznie w Polsce szczepienie przeciwko COVID-19 przyjęło już ponad 80 proc. medyków
  • Rekordzistami są diagności laboratoryjni. W tej grupie zawodowej zaszczepionych jest już prawie 98 proc. osób
  • Z kolei najmniej szczepień wykonano wśród fizjoterapeutów

Informacja prezes Aliny Niewiadomskiej, to w zasadzie sprostowanie do informacji o wszczepieniu „tylko” 90 proc. przedstawicieli tej grupy zawodowej. Nieścisłość tych danych polega na podanej liczbie diagnostów laboratoryjnych.

Diagnostów jest w tej chwili 17194, czyli 1tys mniej od podanych, przy małej liczebnie grupie stanowi różnicę - wszczepienie 98 proc. bardzo świadoma grupa zawodowa mierząca się na co dzień z patogenami alertowymi popierająca NPS – napisała Alina Niewiadomska, prezes KRDL na Twittrze.

Przykład dla działań prozdrowotnych

To rzeczywiście imponujący wynik w porównaniu do ogólnych danych wszczepienia polskich medyków, którzy zostali zaszczepieni w ponad 80 proc. Najwięcej zaszczepiło się lekarzy (ponad 90 proc.), najmniej fizjoterapeutów (ok. 60 proc.).

W komentarzu do twetta prezes KRDL czytamy: żadna inna grupa w porównaniu do lekarzy nie zaszczepiła się w tak wysokim (ponad 90%) procencie. Przykład dla działań prozdrowotnych. Nikt inny nie poparł NPS tak jak lekarze. Brakuje medialnego podziękowania @MZ_GOV_PL i @NFZ_GOV_PL oraz wykorzystania w promocji NPS.

Czytaj również: Ile zarabia diagnosta? KIDL: "Mniej być nie może". Izba odpowiada na pytania o płace

Diagnostyka laboratoryjna. Tu także grozi nam zapaść kadrowa

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum