Częstochowa: tam dziś nie zaszczepią nauczycieli

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 lutego 2021 11:51

Niespełna 57,5 proc. uprawnionych nauczycieli w Częstochowie zdecydowało się poddać szczepieniu przeciwko COVID-19. Na przyjęcie preparatu mogą jednak poczekać ze względu na kłopoty z jego dystrybucją.

Częstochowa: tam dziś nie zaszczepią nauczycieli
Szczepienia nauczycieli powinny się zacząć w piątek 12 lutego głównie w tzw. szpitalach węzłowych. FOT. Materiały prasowe

Wydział edukacji w częstochowskim urzędzie miasta wyliczył, że prawo do skorzystania ze szczepienia preparatem AstraZeneca przysługuje obecnie 2237 osobom. Jak poinformował naczelnik wydziału Rafał Piotrowski, na szczepienie decydowało się 1285. Stanowi to 57,44 proc. - mniej niż średnia krajowa.

Z danych zebranych przez wydział edukacji wynika np., że w Miejskim Przedszkolu nr 23 na 13 uprawnionych pracowników nikt nie zechciał się zaszczepić, w przedszkolu nr 11 zgłosiły się cztery osoby z 16, a w przedszkolu nr 29 - tylko dwie z 15. W podstawówkach jest różnie. W szkole nr 53 na szczepienie zdecydowało się 44 nauczycieli z 52 uprawnionych, ale w „siedemnastce” - dwóch z 24.

Według zapowiedzi rządu szczepienia powinny się zacząć w piątek 12 lutego głównie w tzw. szpitalach węzłowych. W Częstochowie to Miejski Szpital Zespolony oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny. Ten pierwszy ma zaszczepić 560 nauczycieli, jednak szczepionki docierają z opóźnieniem. 9 lutego placówka miała otrzymać dawki dla pierwszych dwóch osób, ale ich nie dostarczono. W czwartek także ich nie było, więc przesunięto na razie termin szczepienia na poniedziałek (15 lutego).

Więcej: czestochowa.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum