• PARTNER SERWISUpartner serwisu

COVID-19: niepokojąca rośnie liczba zakażeń w Wielkiej Brytanii. Zgonów jednak mało, chronią szczepionki

Autor: oprac. PW • Źródło: PAP30 czerwca 2021 18:17

Skala zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii dramatycznie rośnie, jest największa od stycznia. Ze względu na szczepienia liczba zgonów jest jednak niska.

Liczba zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii dramatycznie rośnie. Fot. Shutterstock
  • W Wielkiej Brytanii odnotowano w ciągu ostatniej doby 26 068 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; jest to najwyższy bilans od 29 stycznia
  • Pomimo wzrostu infekcji liczba zmarłych pozostaje na niskim poziomie, zmarło 14 kolejnych zakażonych, co ma związek ze szczepieniami
  • Według oficjalnych danych 84,9 proc. dorosłych Brytyjczyków otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, a 62,4 proc. - otrzymało dwie dawki

W Wielkiej Brytanii odnotowano w ciągu ostatniej doby 26 068 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; jest to najwyższy bilans od 29 stycznia. Pomimo wzrostu infekcji liczba zmarłych pozostaje na niskim poziomie, zmarło 14 kolejnych zakażonych - wynika z ogłoszonych w środę (30 czerwca) oficjalnych danych.

Liczba zgonów o szczepienia przeciw Covid-19

Naukowcy twierdzą, że szybkie wprowadzenie szczepionek osłabiło związek między infekcjami a zgonami. Dzień wcześniej w Wielkiej Brytanii odnotowano 20 479 przypadków zakażenia SARS-CoV-2 i 23 zgony w związku z Covid-19.

W styczniu, kiedy przypadał okres szczytowy najgorszej fali epidemii Covid-19 w Wielkiej Brytanii, odnotowywano w tym kraju ponad 1000 zgonów dziennie.

W Wielkiej Brytanii aż 90 proc. zakażeń SARS-CoV-2 przypada na wariant Delta (wykryty po raz pierwszy w Indiach).

Dwie trzecie Brytyjczyków otrzymało dwie dawki szczepionki

Z najnowszych danych Public Health England wynika jednak, że dwie dawki szczepionki przeciwko COVID-19 niemal całkowicie chronią przed hospitalizacją w razie zakażenie tym wariantem.

W przypadku szczepionki Pfizera ta ochrona sięga 96 proc., a Astra-Zeneki - 92 proc. Ochrona ta jest zatem podobna jak w przypadku wariantu Alpha (nazywanego wcześniej wariantem brytyjskim).

Według oficjalnych danych 84,9 proc. dorosłych Brytyjczyków otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, a 62,4 proc. - otrzymało dwie dawki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum