×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Brzesko: rusza akcja bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KR/Rynek Zdrowia   • 08 listopada 2013 10:53

Program dedykowany jest dzieciom mieszkającym na terenie gminy Brzesko. W pierwszym etapie obejmuje dwulatki urodzone w 2010 oraz 2011 r.

Brzesko: rusza akcja bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Na wniosek Komisji Zdrowia i Rodziny Rady Miejskiej w Brzesku został opracowany program szczepień dzieci w Gminie Brzesko na lata 2013-2015, który uzyskał pozytywną opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych.

Program przewiduje wydatkowanie na szczepienia z budżetu gminy przez 3 kolejne lata kwoty 30 tys. złotych. W ramach tych funduszy planowane jest zaszczepienie w każdym roku realizacji projektu ok. 120 dzieci, które ukończyły 2. rok życia. W przypadku zgłoszenia się w danym roku do programu większej liczby dzieci, o wykonaniu szczepienia będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

W wyniku postępowania konkursowego realizatorem programu szczepień został Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku. Szczepienia będą realizowane w Poradni Dziecięcej w głównej siedzibie SPZOZ przy ulicy Kościuszki 68 w Brzesku oraz w Ośrodku Zdrowia w Jadownikach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum