Białystok: przedszkola i żłobki tylko dla zaszczepionych?

Autor: Kurier Poranny/Rynek Zdrowia • • 24 kwietnia 2015 12:52

Samorząd Białegostoku jako kolejny w kraju zastanawia się nad wprowadzeniem wymogu okazania karty obowiązkowych szczepień przy zapisie dziecka do przedszkola i żłobka. Byłoby to jedno z kryterium rekrutacji.

Białystok:  przedszkola i żłobki tylko dla zaszczepionych?

Radni PO chcą konsultacji społecznych w sprawie posyłania do żłobków i przedszkoli dzieci, które nie przyjęły szczepionek. Mieszkańcy mieliby zdecydować, czy są za tym, aby dzieci nieszczepione, będące potencjalnym zagrożeniem dla innych maluchów, mogły chodzić do żłobków i przedszkoli.

Wniosek o przeprowadzenie konsultacji wśród mieszkańców Białegostoku w przyszłym tygodniu zostanie skierowany do rady miasta.

Z roku na rok coraz mniej białostockich dzieci jest szczepionych. Jak wynika z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, w 2014 roku w Białymstoku i powiecie od odry, świnki i różyczki zaszczepiono tylko 73,6 proc. dzieci w 2. roku życia. To najmniej w całym województwie. W sumie od obowiązkowego zaszczepienia swoich pociech uchyliło się 282 Podlasian. Dla porównania w 2013 roku - 200, a w 2012 - 56.

Więcej: www.poranny.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum