Białystok: ponad 3 tys. seniorów ma szanse na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 lipca 2017 17:14

Ponad 3,2 tys. białostockich seniorów będzie mogło skorzystać z bezpłatnej szczepionki przeciwko grypie - poinformowały w piątek (28 lipca) władze miasta. Zapisy i szczepienia zaczną się we wrześniu.

Białystok: ponad 3 tys. seniorów ma szanse na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie
Zapisy i szczepienia zaczną się we wrześniu Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Miasto rozstrzygnęło konkurs ofert na realizację specjalnego programu szczepień dla osób po 60 roku życia. Wybrano siedem placówek medycznych - mówił w piątek na konferencji prasowej prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Przypomniał, że jak wskazuje WHO, grypa jest poważnym problemem zdrowotnym na świecie, jednak - jak zauważył prezydent - wielu osób nie stać na kupowanie szczepionek.

Seniorzy będą mogli zgłaszać się do programu od września, o przyjęciu będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Skorzystać z niego mogą osoby, u których nie ma przeciwwskazań do realizacji szczepień. Same szczepienia będą odbywały się pomiędzy wrześniem a listopadem, czyli na początku sezonu epidemiologicznego.

Szczepienia będą miały miejsce się w ramach opracowanego przez miasto programu szczepień na lata 2017-2020. Zadaniem placówek, które zajmą się realizacją programu, będzie m.in. edukacja, sprawdzenie stanu zdrowia osób chętnych do zaszczepienia, szczepienia oraz przygotowanie rejestru. W tym roku miasto przeznaczyło na program 150 tys. zł.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum