• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Bezpłatne szczepienia seniorów przeciw grypie w Toruniu. Akcja planowana na 4 października

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP27 września 2021 06:23

Od 27 września ruszą zapisy seniorów na bezpłatne szczepienia przeciw grypie. Już 4 października rozpocznie się cała akcja szczepień w centrum handlowym.

Wkrótce bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla seniorów. Fot. Shutterstock
  • Zapisy na bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla seniorów ruszą 27 września (poniedziałek)
  • Akcja jest przeznaczona dla osób powyżej 65 roku życia. Mogą z niej skorzystać również osoby m.in. przebywające w zakładach opieki czy domach pomocy społecznej
  • W tym roku rejestracja na szczepienia będzie wyłącznie telefoniczna, a telefony będą odbierane od poniedziałku do piątku w godzinach 9-14
  • Szczepienia odbędą się w poniedziałek 4 października w Centrum Handlowym Plaza w Toruniu

Bezpłatne szczepienia seniorów

Do udziału w programie szczepień ochronnych przeciwko grypie, tak jak w latach ubiegłych, zaprasza lokalny samorząd oraz Miejska Przychodnia Specjalistyczna.

Akcja jest dedykowana mieszkańcom Torunia powyżej 65. roku życia. Mogą z niej skorzystać także osoby przebywające w toruńskich zakładach opieki długoterminowej oraz pensjonariusze domów pomocy społecznej.

Zapisy rozpoczną się w poniedziałek. Rejestracja w tym roku odbędzie się wyłącznie telefonicznie. Do dyspozycji zainteresowanych osób są numery 504 188 053, 506 324 235 lub 530 977 005.

Telefony będą odbierane od 9.00 do 14.00 od poniedziałku do piątku. Szczepienia odbędą się 4 października w Centrum Handlowym Toruń Plaza.

Czytaj: Jesienne infekcje narastają. 1,6 tys. przypadków chorób grypopodobnych na Warmii i Mazurach

Czas wzmożonych infekcji

Podczas czwartkowego Forum Flu&COVID-19 lekarze, pielęgniarki i farmaceuci akcentowali niebezpieczeństwo wystąpienia grypy i COVID-19 jednocześnie, w okresie gdy zachorowalność na obie te choroby wzrasta.

- Apelujemy o szczególną mobilizację do szczepień przeciw grypie, ale także przeciw COVID-19. Są to dwie poważne choroby infekcyjne, których częstość występowania zwiększa się w sezonie jesienno-zimowym. Obie stanowią poważne zagrożenie dla całego społeczeństwa, w szczególności dla osób z grup ryzyka. Koinfekcja może wiązać się z ryzykiem bardzo ciężkiego przebiegu zakażenia lub śmierci. Szczepienia ochronne mogą w przypadku obu chorób ograniczać częstotliwość zakażeń, jak i ciężkość ich przebiegu - napisali eksperci w oświadczeniu.

Rok temu szczepienie przeciw grypie przyjęło 6 proc. polskiej populacji. To skok o 43 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim, ale zdaniem ekspertów nie oznacza to, że społeczeństwo ma większą odporność, bo 6 proc. to nieistotna statystycznie wartość. 

Czytaj: Szczepienie przeciw grypie i COVID-19 podane jednocześnie? Cessak: nie przewiduje się powikłań

Farmaceuci będą szczepić na grypę? Krajewska: prace na zaawansowanym etapie

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum