• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Bezpłatne szczepienia dla najmłodszych i najstarszych mieszkańców kujawsko-pomorskiego

Autor: wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 14 sierpnia 2018 11:33

Do końca roku prawie 2,6 tysiąca dzieci w trzecim roku życia oraz ponad 1,1 tysiąca osób w wieku 65 plus otrzyma szczepionki przeciwko pneumokokom. Samorząd województwa realizuje dwa programy szczepień skierowane do najmłodszych oraz starszych mieszkańców regionu.

Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Do udziału w programach profilaktycznych na partnerskich zasadach Urząd Marszałkowski zaprosił wszystkie miasta i gminy województwa kujawsko-pomorskiego. Programy koordynuje Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy. Nabór osób do szczepień przeprowadzają wybrane w drodze konkursu placówki medyczne we współpracy z gminami.

W programie szczepień przeciwko pneumokokom dla dzieci na udział zdecydowały się 32 samorządy, które pokryją połowę kosztów szczepień. Zaplanowano wykonanie 2582 szczepień. Samorząd województwa na realizację programu zaplanował kwotę 430 tysięcy złotych.

Udział w programie szczepień dla dorosłych zadeklarowało 18 samorządów (pokryją połowę kosztów przeprowadzenia szczepień). Skorzysta 1126 osób w wieku powyżej 65. roku życia, które nie były szczepione przeciwko pneumokokom i należą do grupy ryzyka (leczą się z powodu przewlekłego nieżytu oskrzeli i dychawicy oskrzelowej). Środki województwa zaplanowane na realizację programu to blisko 200 tysięcy złotych.

Więcej: torun.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum