• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Antyszczepionkowcy zaatakowali szczepibus w Gdyni, policja kieruje do sądu wnioski o ukaranie

Autorzy: PAP; oprac. KG • Źródło: PAP02 sierpnia 2021 07:00

Policja skieruje 15 wniosków do sądu wobec antyszczepionkowców, którzy w sobotę (1 sierpnia) otoczyli w Gdyni szczepibus i krzyczeli: "Jesteście zabójcami" oraz "Jesteście dziećmi doktora Mengele".

Gdyński szczepibus w pierwszych dniach sierpnia stanie w kolejnych dzielnicach miasta, m.in. w Babich Dołach. Fot. gdynia.pl
  • Kilkunastu antyszczepionkowców zebrało się przy szczepibusie i krzyczała: ''Jesteście zabójcami'' oraz ''Jesteście dziećmi doktora Mengele''
  • Policja wiedziała o nielegalnym zgromadzeniu wcześniej - zabezpieczyła teren akcji szczepień
  • Do sądu policja skierowała 15 wniosków o ukaranie w związku z nielegalnym zgromadzeniem wobec antyszczepionkowców

Michał Sienkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku poinformował w niedzielę (1 sierpnia), że policja skieruje do sądu 15 wniosków o ukaranie w związku z nielegalnym zgromadzeniem wobec antyszczepionkowców, którzy w sobotę protestowali przed szczepibusem stojącym na gdyńskim bulwarze.

- O nielegalnym zgromadzeniu wiedzieliśmy dwa dni wcześniej. Funkcjonariusze cały czas zabezpieczali teren, gdzie stał szczepibus - dodał Sienkiewicz.

To pierwszy taki atak antyszczepionkowców

- Grupa kilkunastu osób zebrała się przy szczepibusie i krzyczała ''Jesteście zabójcami'' oraz ''Jesteście dziećmi doktora Mengele''. Szczepimy od dziewięciu miesięcy i pierwszy raz spotkaliśmy się z taką sytuacją - powiedziała Małgorzata Pisarewiczm rzeczniczka Szpitali Pomorskich.

Dodała, że akcja antyszczepionkowców musiała być wcześniej przygotowana.

W lipcu gdyński szczepibus rozpoczął kursowanie po gdyńskich dzielnicach. Mieszkańcy i turyści mogą wybrać, czy chcą się zaszczepić szczepionką Johnson&Johnson czy Pfizer. W szczepibusie nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja i umawianie wizyty. Wystarczy wybrać dogodny dla nas termin i lokalizację, a następnie udać się do punktu szczepień plenerowych.

W pierwszych dniach sierpnia szczepibus ma zaplanowane przystanki w dzielnicach: Babie Doły (2 sierpnia), Wielki Kack (3 sierpnia), Obłuże (4 sierpnia), Dąbrowa (5 sierpnia), Cisowa (6 sierpnia). 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum