Antyszczepionkowcy manifestowali w pasiakach, muzeum Auschwitz-Birkenau oburzone

Autor: polsatnews.pl/Rynek Zdrowia • • 04 czerwca 2019 09:22

W niedzielę (2 czerwca), m.in. obok Ministerstwa Zdrowia i kancelarii premiera, przeszła manifestacja antyszczepionkowców. Na jej czele szły osoby ubrane w tzw. pasiaki - podobne do tych, które nosili więźniowie niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau. Happening w ostrych słowach skrytykowało muzeum w Oświęcimiu, a na wtorek (4 czerwca) Stowarzyszenie STOP NOP zapowiedziało konferencję prasową.

Antyszczepionkowcy manifestowali w pasiakach, muzeum Auschwitz-Birkenau oburzone
Fot. archiwum

Wśród uczestników protestu znaleźli się m.in. jeden z liderów Konfederacji Grzegorz Braun, poseł Kukiz'15 Paweł Skutecki oraz dr Hubert Czerniak, który podczas przemówienia wykonywał salut rzymski, którego używały m.in. ugrupowania faszystowskie w hitlerowskich Niemczech i porównywał państwo polskie do państwa faszystowskiego. Niesiono też transparent z napisem "Dr Mengele znów zabija".

"Instrumentalizacja tragedii ludzi, którzy cierpieli i ginęli w obozach koncentracyjnych po to, by wyrazić sprzeciw wobec szczepień ratujących życie, jest objawem moralnej i intelektualnej degeneracji" - podkreśliło Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Na manifestacji był obecny  Marek Posobkiewicz, były Główny Inspektor Sanitarny, a obecnie Główny Inspektor Sanitarny w MSWiA - na jego koszulce znajdował się napis "Zaszczepieni - bezpieczni".

Więcej: polsatnews.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum