Anthony Fauci: druga dawka szczepionki najpóźniej trzy tygodnie po pierwszej

Autor: Bankier/Rynek Zdrowia • • 08 lutego 2021 12:18

Anthony Fauci, główny doradca medyczny prezydenta USA stoi na stanowisku, że drugą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 należy podawać w terminie ustalonym przez firmy farmaceutyczne.

Anthony Fauci: druga dawka szczepionki najpóźniej trzy tygodnie po pierwszej
Obecne dane nie są na tyle jasne, aby można było odejść od protokołu badań - uważa Fauci Fot. Shutterstock

To jego odpowiedź na zdanie odrębne niektórych najwyższych urzędników służby zdrowia przekonanych, że w pierwszej kolejności należy zaszczepić jak największą liczbę osób pierwszą dawką - informuje bankier.pl

Przykładem jest epidemiolog dr Michael Osterholm, który doradzał zespołowi przejściowemu prezydenta Joe Bidena w sprawie pandemii. W ub. tygodniu opowiadał się on w programie stacji NBC, za nadaniem priorytetu większej liczbie pierwszych dawek. Jego zdaniem byłoby to lepszym sposobem przeciwdziałania wzrostowi zakażeń niż sztywne trzymanie się wcześniejszych rekomendacji, zgodnie z którymi należy utrzymać najwyżej trzytygodniowy odstęp między pierwszą a drugą dawką szczepionki.

W niedzielę, 7 lutego na antenie telewizji NBC, Fauci odciął się od tego stanowiska. Jak podkreślił, nie sądzi, aby obecne dane były na tyle jasne, aby można było odejść od protokołu badań. Z kolei rozstrzygnięcie tej kwestii w nowych badaniach zajęłoby zbyt dużo czasu.

Więcej: bankier.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum