Andrusiewicz: szczepienia dzieci jeszcze przed końcem września

Autor: PAP • Źródło: PAP15 lipca 2021 13:00

Liczymy, że do końca września uda nam się rozpocząć program szczepień dla grupy wiekowej 5-12 lat  - powiedział w czwartek, 15 lipca, Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia.

Andrusiewicz: szczepienia dzieci jeszcze przed końcem września
Andrusiewicz: szczepienia dzieci jeszcze przed końcem września
  • Liczymy, że do końca września uda nam się rozpocząć program szczepień dla grupy wiekowej 5-12 lat - powiedział w czwartek, 15 lipca, Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia.
  • Oczekujemy, że we wrześniu Europejska Agencja Leków wyda rekomendacje w zakresie szczepienia dzieci poniżej 12. roku życia - dodał
  • Zapowiedział, że przed końcem roku resort chce wdrożyć również szczepienia dla najmłodszych dzieci od 0,5 do 5. roku życia 

Szczepienia dzieci jeszcze przed końcem września? Chodzi grupę 5-12 lat

Podczas konferencji prasowej Andrusiewicz zapytany o szczepienia dla dzieci poniżej 12. roku życia powiedział, że Ministerstwo Zdrowia oczekuje, że we wrześniu, zgodnie z obietnicami, koncern Pfizer-BioNTech przedstawi wyniki badania Europejskiej Agencji Leków, która to wyda rekomendacje w zakresie szczepienia dzieci poniżej 12. roku życia.

- Wrzesień to będzie raczej rekomendacja w zakresie grupy wiekowej 5-12 lat"- powiedział rzecznik. Liczymy, że do końca roku wdrożymy szczepienia w grupie od 0,5 do 5. roku życia - dodał.

- Kwestia przedstawienia wyników badań przez koncern Pfizer-BioNTech leży nam na sercu i chcielibyśmy, żeby te badania zostały udostępnione jak najszybciej - poinformował Andrusiewicz. Dodał, że jest to niezwykle istotne pod kątem roku szkolnego i bezproblemowego powrotu dzieci do szkół.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum