Andrusiewicz: W piątek nie każdy punkt szczepień będzie wyposażony w tę szczepionkę

Autor: • Źródło: PAP15 września 2022 12:16

- W nocy z czwartku na piątek zostaną wystawione e-skierowania na szczepienie przeciwko koronawirusowi w podwariancie omikron BA.1, ale w piątek jeszcze nie każdy punkt otrzyma tę szczepionkę – poinformował w czwartek, 15 września, rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Andrusiewicz: W piątek nie każdy punkt szczepień będzie wyposażony w tę szczepionkę
Wojciech Andrusiewicz: W piątek nie każdy punkt szczepień będzie wyposażony w tę szczepionkę. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
  • Od 16 września, jak zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, zostanie wprowadzona możliwość szczepienia drugą dawką przypominającą dla osób powyżej 12 lat
  • Wojciech Andrusiewicz - rzecznik MZ - zaznaczył jednak, że "w piątek nie każdy punkt szczepień będzie wyposażony w tę szczepionkę"
  • - Rano punkty szczepień powinny mieć dostępne kalendarze na poszczególne dni i godziny - dodał

16 września "nie każdy punkt szczepień będzie wyposażony w tę szczepionkę"

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz w czwartek podczas konferencji prasowej poinformował, że w czwartek w nocy zostaną wystawione e-skierowania na szczepienie przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 preparatem ukierunkowanym na podwariant omikron BA.1. Zaznaczył, że "w piątek nie każdy punkt szczepień będzie wyposażony w tę szczepionkę".

- Rano punkty szczepień powinny mieć dostępne kalendarze na poszczególne dni i godziny. Na pewno jutro wszyscy chętni, jeżeli będzie ich pół miliona, nie otrzymają jeszcze szczepionki BA.1, ale to nie kłopot. W przyszłym tygodniu stopniowo każdy będzie szczepiony szczepionką BA.1, a następnie BA.4 i BA.5 - zaznaczył.

Andrusiewicz poinformował, że na stanie jest 450 tys. szczepionek, a 952 punkty szczepień zamówiły 128 tys. szczepionek.

- Jutro dojdzie kolejne blisko półtora miliona szczepionek, które będą rozdystrybuowane do przyszłego tygodnia, więc realnie te 2 mln szczepionek, które będziemy mieli już jutro w magazynach, będą spożytkowane w przyszłym tygodniu - dodał.

Ministerstwo stworzy specjalny serwis internetowy i uruchomi kampanię promocyjną

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział z kolei nową kampanię informacyjną na temat szczepień, która "ma mieć nieco zmieniony charakter".

MZ stworzy specjalny serwis internetowy i kampanię złożoną z filmów reklamowych odpowiadających na pytania płynące od mieszkańców gmin, w których zanotowano najmniejszą wyszczepialność w kraju.

- Do tej pory staraliśmy się bardzo ogólnie przekonywać do samej idei szczepień, przedstawiając też rzeczowe, oparte na badaniach informacje o skuteczności. Natomiast teraz chcemy bardziej przybliżyć się do tych osób, które miały wątpliwości, które być może nie zostały zaspokojone, jeżeli chodzi o kwestie wiedzy na temat szczepień - poinformował Niedzielski.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum