• PARTNER SERWISUpartner serwisu

21,5 mln Rosjan zaszczepiło się przeciwko Covid-19

Autor: oprac. RR • Źródło: PAP/Rynek Zdrowia10 maja 2021 20:56

21,5 mln Rosjan zaszczepiło się przeciw Covid-19 - powiedział prezydent Władimir Putin.

21,5 mln Rosjan zaszczepiło się przeciwko Covid-19
Putin poinformował, że 21,5 mln Rosjan zaszczepiło się przeciwko Covid-19FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

- U nas otrzymało już szczepionki 21,5 mln osób. Rezultaty są w kraju bardzo dobre - powiedział Putin w w poniedziałek (10 maja) rozmowie z dziennikarzami.

To znacznie większe liczby, niż podane 6 maja przez wicepremier Tatianę Golikową, która mówiła, że 13,4 mln Rosjan przyjęło przynajmniej jedną dawkę leku.

Putin nie wyjaśnił znacznego wzrostu liczby zaszczepionych w ciągu czterech dni i nie uściślił, czy chodzi tylko o jedną, czy dwie dawki preparatu.

Golikowa mówiła 6 maja, że do tej pory 13,4 mln Rosjan przyjęło przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw Covid-19, a 9,4 mln - czyli 6,6 proc. populacji Rosji - otrzymało dwie dawki.

Poprzednim razem wicepremier informowała o liczbie zaszczepionych 16 kwietnia i wówczas podała liczbę ponad 8 mln, zastrzegając że nie są to dane aktualne i zaszczepionych jest więcej.

W Rosji szczepienia są w większości prowadzone krajowym preparatem Sputnik V, który podawany jest w dwóch dawkach. Putin przyjął szczepionkę w kwietniu, ponownie zaapelował do Rosjan, by poddali się zabiegowi.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum