12 sierpnia konferencja ministra zdrowia. Będzie m.in. o szczepieniach medyków

Autor: oprac. MP • Źródło: TVP Info/Rynek Zdrowia12 sierpnia 2022 08:37

W piątek - 12 sierpnia - odbędzie się konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego o sytuacji epidemicznej w kraju i rozszerzeniu programu szczepień.

12 sierpnia konferencja ministra zdrowia. Będzie m.in. o szczepieniach medyków
12 sierpnia minister zdrowia Adam Niedzielski ma przedstawić sprawę szczepień wśród medyków Fot. PAP/Bartłomiej Wójtowicz
  • 12 sierpnia zaplanowano konferencję ministra zdrowia Adama Niedzielskiego
  • Briefing szefa resortu zdrowia ma być poświęcony sytuacji epidemicznej w kraju i m.in. sprawie szczepień przeciw COVID-19 dla pracowników ochrony zdrowia
  • - Zasięgnęliśmy opinii rady ds. szczepień. Zaprezentujemy tę opinię i poinformujemy o decyzjach - zapowiedział w rozmowie z TVP Info wiceminister zdrowia Waldemar Kraska

12 sierpnia konferencja ministra zdrowia w sprawie szczepień przeciw COVID-19

W piątek - 12 sierpnia o godz. 12.00 - Ministerstwo Zdrowia zaplanowało konferencję Adama Niedzielskiego dotyczącą sytuacji epidemicznej w kraju i rozszerzeniu programu szczepień.

Jak tłumaczył dzień wcześniej w programie "Gość Wiadomości" wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, do resortu trafiają zapytania pracowników ochrony zdrowia o szczepienia przeciw COVID-19.

- Zasięgnęliśmy opinii rady ds. szczepień. Jutro będzie konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego gdzie zaprezentujemy tę opinię i poinformujemy o decyzjach - zapowiedział na antenie TVP Info Kraska.

Lekarze apelują do ministra zdrowia o szczepienia przeciw COVID-19

Przypomnijmy, że o szczepienia dla medyków zaapelowała Naczelna Rada Lekarska. W apelu skierowanym 8 sierpnia do ministra zdrowia zwróciła uwagę, że personel medyczny nie został objęty aktualnymi zaleceniami co do podawania drugiej dawki przypominającej szczepienia przeciwko COVID-19.

- Pracownicy ochrony zdrowia stanowią szczególną grupę, która jest narażona na większe ryzyko ciężkich zakażeń ze względu na dużą ekspozycję podczas opieki nad pacjentami, jak również mogącą przyczynić się do transmisji wirusa w placówkach leczniczych, w przypadku zachorowania - podkreśliła NRL.

Wśród postulatów wymieniono, "aby pracownicy ochrony zdrowia zostali objęci szczepieniami drugą dawką przypominającą od 50. roku życia oraz bez względu na wiek, jeśli pracują bezpośrednio z pacjentami, którzy nie mogą przyjąć szczepienia lub należą do uznanych grup ryzyka ciężkiego przebiegu i zgonu w przebiegu COVID-19".

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum