10 mln ulotek o szczepieniach przeciw Covid-19 jest gotowych, dostarczą je m.in. strażacy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 lutego 2021 14:55

Wydrukowaliśmy dla OSP ok. 10 mln ulotek z informacją dotyczącą całej procedury szczepień; właśnie z tą informacją strażacy będą docierać do gospodarstw domowych - poinformował wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Jak dodał, chodzi głównie o gminy wiejskie oraz miejsko-wiejskie.

10 mln ulotek o szczepieniach przeciw Covid-19 jest gotowych, dostarczą je m.in. strażacy
Strażacy wesprą realizację Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 informując o możliwości szczepienia. Fot. Katarzyna Gubała/PTWP

Na wtorkowym briefingu prasowym wiceminister Wąsik poinformował, że strażacy wesprą realizację Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 nie tylko pomagając w dotarciu do punktów szczepień osobom chorym czy wykluczonym komunikacyjnie, ale również informując o możliwości szczepienia.

- W najbliższym czasie we wszystkich wsiach, niedużych miejscowościach, gminach, można spodziewać się ochotniczych strażaków pożarnych, którzy będą przychodzili z informacją, na czym polega Narodowy Program Szczepień - tłumaczył.

Dopytywany, na czym dokładnie będą polegać wizyty strażaków oraz jaki będzie koszt całej akcji, Wąsik poinformował, że strażacy z OSP będą docierać tam, gdzie działają, czyli głównie do gmin wiejskich oraz miejsko-wiejskich.

- Wydrukowaliśmy dla nich ok. 10 mln ulotek z informacją, na czym polega szczepienie, w jaki sposób można się zapisać, z czym to się wiąże, cała procedura jest opisana w tej ulotce i właśnie z tą informacją strażacy będą docierać do gospodarstw domowych - mówił.

- Jeśli chodzi o koszty, to proponujemy zryczałtowane wynagrodzenie dla OSP na poziomie 5 tys. zł za uczestnictwo w programie - wskazał.

Jak dodał, dodatkowo za każdorazowe dowiezienie do punktu szczepień osoby potrzebującej samorząd zaoferuje "stosowne wynagrodzenie, zgodnie z ustaleniami, które zapadły na komisji wspólnej rządu i samorządu".

- Te pieniądze rządowe trafią do samorządów na ten cel - zapewnił wiceminister.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum