×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Znany lek niedostępny w aptekach i hurtowniach. To ważny zamiennik innego leku

Autor: oprac. MCD • Źródło: Rynek Zdrowia, Gdziepolek.plOpublikowano: 16 maja 2022 18:42Zaktualizowano: 16 maja 2022 21:26

Z aptek zniknął znany lek na receptę przeznaczony do stosowania w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów.  To ważny zamiennik innego leku. Jak informuje portal Gdziepolek.pl, trwają rozmowy z Ministerstwem Zdrowia na temat pozwolenia na import kolejnych partii produktu.

Znany lek niedostępny w aptekach i hurtowniach. To ważny zamiennik innego leku
Lek nie do kupienia w aptekach i hurtowniach. Trwają rozmowy z Ministerstwem Zdrowia Fot. PTWP
  • W aptekach brakuje leku stosowanego w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów
  • Specyfik jest na receptę i wykorzystywany jest także w zapobieganiu i leczeniu malarii oraz tocznia rumieniowatego. To lek z importu interwencyjnego, stanowi zamiennik dla leku Plaquenil
  • Jak informuje portal Gdziepolek.pl, trwają rozmowy z Ministerstwem Zdrowia na temat pozwolenia na import kolejnych partii produktu

Lek nie do kupienia w aptekach

- W aptekach nie ma już praktycznie leku Fenle. Podobno brak w hurtowniach. Czy wiadomo kiedy ten lek wróci? - pytają na portalu gdziepolek.pl pacjenci. 

Fenle to lek w postaci tabletek stosowany w zapobieganiu i leczeniu malarii, leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS) i tocznia rumieniowatego.

Substancją czynną jest hydroksychlorochina, która zwalcza pasożyty, zwłaszcza wywołujące malarię, wykazuje przy tym działanie przeciwzapalne oraz immunosupresyjne. Fenle jest preparatem z importu interwencyjnego, stanowi zamiennik dla leku Plaquenil.

Trwają rozmowy na temat pozwolenia na import

W chwili obecnej nie wiadomo kiedy nowa partia dostępna będzie na rynku.  Jak poinformował portal Gdziepolek.pl, z firmy Polfa Tarchomin napłynęła informacja, iż Fenle brakuje w hurtowniach.

- Aktualnie trwają jeszcze rozmowy z Ministerstwem Zdrowia na temat pozwolenia na import kolejnych partii produktu. Więcej o kolejnych dostawach będzie wiadomo dopiero pod koniec przyszłego tygodnia - czytamy na portalu. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum