Wiemy jak minister uzasadnił odwołanie konsultanta w dziedzinie reumatologii

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 16 marca 2016 19:10

Prof. Witold Tłustochowicz nie pełni już funkcji konsultanta krajowego w dziedzinie reumatologii; na tym stanowisku od 10 marca jest wakat. Wiemy jak Ministerstwo Zdrowia uzasadniło odwołanie konsultanta.

Prof. Witold Tłustochowicz. Fot. PTWP

Jak przekazała nam oficjalnie rzecznik prasowy ministra zdrowia Milena Kruszewska, konsultant krajowy został odwołany gdyż "powołanie Pana Prof. dr hab. Witolda Tłustochowicza nastąpiło wbrew stanowisku Towarzystwa Naukowego, które rekomendowało innego kandydata".

Prof. Witold Tłustochowicz jest kierownikiem Kliniki Chorób Wewnętrznych i Reumatologii Wojskowego Instytutu Medycznego. Funkcję konsultanta krajowego pełnił od 2009 r.

"Minister Zdrowia odwołał Pana Prof. dr hab. Witolda Tłustochowicza z funkcji konsultanta krajowego w dziedzinie reumatologii z dniem 10 marca 2016 r. na podstawie art. 7 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o konsultantach w ochronie zdrowia (Dz. U. z 2015 r. poz. 126)" - podała nam rzecznik.

"Jednocześnie informuję, że wszczęta została procedura powołania konsultanta krajowego w dziedzinie reumatologii. W związku z tym na podstawie art. 4 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o konsultantach w ochronie zdrowia, Minister Zdrowia wystąpił do Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego oraz do Naczelnej Rady Lekarskiej z prośbą o przedstawienie kandydata do pełnienia funkcji konsultanta krajowego w przedmiotowej dziedzinie" - czytamy w informacji przekazanej przez rzecznik portalowi rynekzdrowia.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum