Reumatolodzy pobiegną w Sopocie - dla zdrowia

Autor: PTR/Rynek Zdrowia • • 21 sierpnia 2013 14:53

Polskie Towarzystwo Reumatologiczne zaprasza do wzięcia udziału w I Biegu „Move Improve - Ruch Usprawnia” organizowanym podczas odbywających się w Sopocie IV Krajowych Spotkań Reumatologicznych (12-14 września). Bieg będzie zwieńczeniem akcji promocyjnej uświadamiającej społeczeństwu problemy pacjentów cierpiących na zapalne choroby reumatyczne w Polsce.

Reumatolodzy pobiegną w Sopocie - dla zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

I Bieg „Move Improve - Ruch Usprawnia” ruszy w piątek, 13 września o godz. 18:00 w Parku Północnym w Sopocie.

Jednym z celów akcji będzie pokazanie jak ważna jest wczesna diagnoza takich chorób jak reumatoidalne zapalenie stawów, młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa czy toczeń rumieniowaty układowy, która umożliwia szybkie rozpoczęcie właściwego i skutecznego leczenia.

"Chcemy poprzez akcję podnieść wrażliwość społeczną na problemy reumatologii w Polsce, pokazać, że jest to jedna z najszybciej i najdynamiczniej rozwijających się specjalizacji na świecie, której finansowanie przynosi ogromne korzyści obywatelom i ich państwu"- pisze w opublikowaym zaproszeniu dr Marcin Stajszczyk, inicjator wydarzenia.

W Parku Północnym w Sopocie ustawiony zostanie namiot „Poruszyć Świat”, w którym będzie prowadzona akcja edukacyjna. Zakończeniem akcji stanie się I Bieg „Move Improve – Ruch Usprawnia”, w ramach którego uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 5 km biegu lub 2,5 km marszu z kijami nordicwalking. Marsz zostanie poprowadzony przez licencjonowanych instruktorów; kije zapewnia organizator.

Celem biegu jest udowodnienie, że zalecenia zdrowego trybu życia, w tym aktywności fizycznej, jakie na co dzień jako reumatolodzy ordynujemy naszym pacjentom są nam równie bliskie - dodają biegający lekarze. Napisali: "Dajmy dobry przykład pacjentom, którymi się opiekujemy! Liczy się uczestnictwo a nie wynik! To co dla większości z nas, zdrowych i sprawnych osób, jest niewielkim wysiłkiem, dla pacjentów może być trudnym wyzwaniem. Pokażmy, że stać nas na to".

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę, a na mecie pamiątkowy medal.

Więcej o biegu i marszu: kliknij

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum