• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Filmowe poradniki dla chorych reumatycznie

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 21 listopada 2013 22:29

Na stronie internetowej Instytutu Reumatologii dostępny jest kolejny film z przeznaczonej dla pacjentów i ich rodzin serii „Poradnik filmowy dla reumatyków”. Tym razem autorzy poradnika pokazują jak przygotować samochód do transportu osoby ze schorzeniem reumatycznym.

Filmowe poradniki dla chorych reumatycznie

Jak informują twórcy filmu z Zakładu Epidemiologii i Promocji Zdrowia Instytutu Reumatologii, stosując parę prostych zasad można w istotny sposób poprawić komfort i bezpieczeństwo chorego reumatoidalnego.

Prezentowane porady mają charakter uniwersalny i mogą być z powodzeniem stosowane również przez osoby starsze oraz te, których sprawność została ograniczona w wyniku urazu bądź choroby.

Na stronie Instytutu znajdują się także inne nagrania ukazujące, jak chory ze reumatycznymi zmianami stawów może łatwiej poradzić sobie w codziennym życiu m.in. w kuchni, w łazience, na zakupach.

Tworzenie na potrzeby chorych i ich rodzin filmowych poradników udostępnianych na stronach Instytutu zostało zainicjowane z okazji Światowego Dnia Reumatyzmu, w ramach kampanii społecznej „Żyj lepiej, starzej się pogodnie”.

Filmy są dostępne na stronie Instytutu Reumatologii, w zakładce „Poradnik filmowy dla reumatyków”: kliknij

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum