×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Filmowe poradniki dla chorych reumatycznie

Autor: PWX/Rynek Zdrowia21 listopada 2013 22:29

Na stronie internetowej Instytutu Reumatologii dostępny jest kolejny film z przeznaczonej dla pacjentów i ich rodzin serii „Poradnik filmowy dla reumatyków”. Tym razem autorzy poradnika pokazują jak przygotować samochód do transportu osoby ze schorzeniem reumatycznym.

Filmowe poradniki dla chorych reumatycznie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informują twórcy filmu z Zakładu Epidemiologii i Promocji Zdrowia Instytutu Reumatologii, stosując parę prostych zasad można w istotny sposób poprawić komfort i bezpieczeństwo chorego reumatoidalnego.

Prezentowane porady mają charakter uniwersalny i mogą być z powodzeniem stosowane również przez osoby starsze oraz te, których sprawność została ograniczona w wyniku urazu bądź choroby.

Na stronie Instytutu znajdują się także inne nagrania ukazujące, jak chory ze reumatycznymi zmianami stawów może łatwiej poradzić sobie w codziennym życiu m.in. w kuchni, w łazience, na zakupach.

Tworzenie na potrzeby chorych i ich rodzin filmowych poradników udostępnianych na stronach Instytutu zostało zainicjowane z okazji Światowego Dnia Reumatyzmu, w ramach kampanii społecznej „Żyj lepiej, starzej się pogodnie”.

Filmy są dostępne na stronie Instytutu Reumatologii, w zakładce „Poradnik filmowy dla reumatyków”: kliknij

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum