• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Andrzej Daszkiewicz z Centrum Reumatologii w Ustroniu w zarządzie ESRA

Autor: oprac. KM • Źródło: Śląskie Centrum Reumatologii, Ortopedii i Rehabilitacji w Ustroniu19 października 2022 16:01

Dr n. med. Andrzej Daszkiewicz został wybrany do zarządu Europejskiego Towarzystwa Znieczulenia Regionalnego i Terapii Bólu (ESRA) na kadencję 2022-2025 - poinformowało Śląskie Centrum Reumatologii, Ortopedii i Rehabilitacji w Ustroniu.

Andrzej Daszkiewicz z Centrum Reumatologii w Ustroniu w zarządzie ESRA
Śląskie Centrum Reumatologii, Ortopedii i Rehabilitacji w Ustroniu. Fot. Adobestock
  • Dr n. med. Andrzej Daszkiewicz, został wybrany do zarządu Europejskiego Towarzystwa Znieczulenia Regionalnego i Terapii Bólu (ESRA) na kadencję 2022-2025
  • Dr Daszkiewicz jest kierownikiem bloku operacyjnego Śląskiego Centrum Reumatologii, Ortopedii i Rehabilitacji w Ustroniu
  • To będzie już druga trzyletnia kadencja dra Daszkiewicza w zarządzie ESRA

Specjalista z Ustronia w zarządzie ESRA

Śląskie Centrum Reumatologii, Ortopedii i Rehabilitacji w Ustroniu poinformowało 17 października, że kierownik tamtejszego bloku operacyjnego, dr n. med. Andrzej Daszkiewicz, został wybrany do zarządu Europejskiego Towarzystwa Znieczulenia Regionalnego i Terapii Bólu (ESRA) na kadencję 2022-2025.

Jak zaznacza Centrum Reumatologii w Ustroniu, ESRA zrzesza anestezjologów szczególnie zainteresowanych wszelkimi rodzajami znieczulenia regionalnego oraz leczeniem bólu, zwłaszcza inwazyjnymi technikami leczenia bólu przewlekłego.

To nie pierwsza kadencja dra Daszkiewicza - wieloletniego, zasłużonego członka ESRA

Dr n. med. Andrzej Daszkiewicz już od 15 lat należy do Europejskiego Towarzystwa Znieczulenia Regionalnego i Terapii Bólu. Wcześniej sprawował 3-letnią kadencję w zarządzie. W ostatnich latach był ponadto przedstawicielem Polski w Radzie Delegatów ESRA.

Centrum Reumatologii dodaje, że w lutym tego roku na łamach renomowanego miesięcznika Regional Anesthesia & Pain Medicine został opublikowany artykuł, w którym omówiono minimalne wymagania dokumentacji znieczulenia regionalnego (Recommendations for effective documentation in regional anesthesia: an expert panel Delphi consensus project). Wymagania te zostały opracowane przez grupę 77 ekspertów z Europejskiego oraz Amerykańskiego Towarzystwa Znieczulenia Regionalnego i Terapii Bólu (ESRA oraz ASRA). W gronie współautorów opracowania był dr n. med. Andrzej Daszkiewicz. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum