31. Konferencja Ordynatorów i Kierowników Poradni Reumatologicznych
Konferencja jest znaczącym wydarzeniem w środowisku lekarzy reumatologów. Znani specjaliści omawiają najistotniejsze aktualnie kwestie systemowe związane z lecznictwem reumatologicznym oraz najnowsze rekomendacje EULAR i doniesienia kliniczne.

Pierwsza część konferencji - zatytułowana „Reumatologia 2012” - odbędzie się 17 maja w gmachu Ministerstwa Zdrowia przy ul. Miodowej w Warszawie. Poświęcona zostanie zmianom zachodzącym obecnie w systemie opieki zdrowotnej. Szczegółowo będą przedstawione kwestie wejścia w życie ustawy refundacyjnej oraz nowe zasady stosowania terapii w ramach reumatologicznych programów lekowych. Omówione zostaną także problemy związane z realizacją umów z NFZ w zakresie świadczeń reumatologicznych.
Druga część konferencji - zatytułowana „Standardy w reumatologii 2012” - odbędzie się 18 maja w Instytucie Reumatologii przy ul. Spartańskiej w Warszawie. W trakcie spotkania poruszane zostaną zagadnienia o charakterze klinicznym. W programie znajdują się wykłady na temat zmian w standardach postępowania w chorobach reumatycznych, a także najnowsze zalecenia i rekomendacje EULAR.
Szczegółowy program: www.zjazdordynatorow.pl.
Organizator: Instytut Reumatologii wraz z Krajowym Konsultantem w dziedzinie Reumatologii oraz Warszawskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)