• PARTNER SERWISUpartner serwisu

17 września oddział pediatryczny zostanie zlikwidowany. Powodem jest brak lekarzy

Autor: oprac. JKB • Źródło: miedzychod.naszemiasto.pl, Rynek Zdrowia14 września 2022 09:00

Oddział pediatryczny Szpitala Powiatowego w Międzychodzie od wielu miesięcy był zawieszony, a powodem był brak lekarzy specjalistów zainteresowanych pracą w placówce. Z tego też powodu 17 września oddział zostanie formalnie zlikwidowany.

17 września oddział pediatryczny zostanie zlikwidowany. Powodem jest brak lekarzy
Zamiast oddziału pediatrycznego będzie reumatologia (zdj. ilustracyjne). Fot. AdobeStock
  • Od 17 września oddział pediatryczny w Szpitalu Powiatowym w Międzychodzie zostanie zlikwidowany, o czym informuje lokalny portal miedzychod.naszemiasto.pl
  • W miejsce tego oddziału – po gruntownym remoncie – zostanie przeniesiona reumatologia
  • Szpital prowadzi rozmowy z NFZ, aby odtworzyć Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, który działał w placówce ponad dekadę wcześniej
  • Jeśli plan wjedzie w życie, ZOL zacząłby pracę już na przełomie III/IV kwartału 2023 roku - przypomina portal

Zamknięcie oddziału przesądzone

Jak informuje miedzychod.naszemiasto.pl, problemy z kadrą pediatrów zaczęły się jeszcze w 2015 roku, gdy zrezygnowało trzech lekarzy – na ich miejsce przyszli inni. Z kolei w 2019 roku zatrudniono nową kierownik oddziału, ale już po roku zrezygnowała z pełnionej funkcji. Lokalizacja placówki nie zachęca medyków do podjęcia pracy na oddziale.

Dzieci nie zostały bez opieki – szpitalny POZ został wzmocniony o pediatrów, dlatego też jest zapewnione podstawowe zabezpieczenie. Ze względu na liczne problemy, oddział pediatryczny zostanie oficjalnie zlikwidowany 17 września.

Zmiany na oddziałach szpitalnych

Pomieszczenia oddziału pediatrycznego są remontowane, tak jak oddział chorób wewnętrznych. W ramach prowadzonych prac podniesiony zostanie standard i poziom bezpieczeństwa pacjentów. Po remoncie w miejsce pediatrii zostanie przeniesiony oddział reumatologiczny, a następnie odtworzony Zakład Opiekuńczo-Leczniczy – podaje miedzychod.naszemiasto.pl.

- Jeśli się to uda, to ZOL zacząłby pracę na przełomie III/IV kwartału 2023 roku. Na pracę takiego oddziału mamy kadry. Natomiast na reumatologii – wzorem oddziału chorób wewnętrznych, który pod kątem prowadzonych programów lekowych i ilości pacjentów objętych opieką jest jednym z czterech oddziałów w kraju – rozpoczynamy prowadzenie programów lekowych na reumatoidalne zapalenie stawów. W tak niepewnych czasach staramy się wzmacniać i rozwijać nasze silne strony – wyjaśnił cytowany przez miedzychod.naszemiasto.pl Bartosz Grobelny, dyrektor Szpitala Powiatowego w Międzychodzie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum