• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Zabrze: tu powstanie Śląskie Centrum Hematologii i Onkologii Dziecięcej

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 19 sierpnia 2015 14:01

W Zabrzu ma powstać Śląskie Centrum Hematologii i Onkologii Dziecięcej. "Zielone światło" dla tej idei dał w miniony poniedziałek (17 sierpnia) minister zdrowia prof. Marian Zembala.

Zabrze: tu powstanie Śląskie Centrum Hematologii i Onkologii Dziecięcej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Utworzenie Centrum dałoby możliwość włączenia go do Europejskiej Sieci Onkologii Dziecięcej, co z kolei przyniosłoby korzyści w postaci wspólnych badań i wymiany naukowej. Większy ośrodek ma większą siłę przebicia na rynku medycznym oraz w negocjacjach zarówno z płatnikiem jak i firmami oferującymi innowacyjne terapie.

Także skupienie wszystkich sił medycznych w jednym ośrodku jest korzystne dla lekarzy, bo mieliby szansę na zapoznanie się, diagnostykę i terapię większej liczby pacjentów z określonymi schorzeniami.

Obecnie w regionie działają trzy oddziały onkologii dziecięcej: w Zabrzu, Katowicach oraz Chorzowie. Wszystkie w ramach szpitali dziecięcych. Idea powołania Centrum urodziła się w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, gdy wojewodą był Zygmunt Łukaszczyk. Koszt przedsięwzięcia oceniono na od 80 do 100 mln zł (wraz w wyposażeniem).

"Zielone światło" dla idei dał w miniony poniedziałek minister zdrowia prof. Marian Zembala. Partnerem charytatywnym jest fundacja "Iskierka", która ma wesprzeć stworzenie w ramach ośrodka unikatowego oddziału rehabilitacyjnego.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum