×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Współpraca R&D w obszarze onkologii

Autor: LJX/Rynek Zdrowia25 października 2013 17:45

Merck Serono i Selvita ogłaszają współpracę badawczo - rozwojową w obszarze onkologii. Celem współpracy jest identyfikacja i rozwój małocząsteczkowych inhibitorów celujących specyficznie w enzymy regulujące metabolizm komórek nowotworowych (cancer metabolism).

Współpraca R&D w obszarze onkologii
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
W ramach umowy, w latach 2013 - 2015 Selvita otrzyma od Merck Serono 2,4 mln euro (ok. 10 mln zł) z tytułu prac badawczo - rozwojowych prowadzonych przez spółkę i dodatkowe fundusze na pokrycie kosztów zewnętrznych.

Merck Serono będzie również wykonywać dodatkowe prace badawcze na własny koszt, w ramach wspólnie opracowanego harmonogramu. Po zakończeniu współpracy strony deklarują chęć dalszego rozwoju cząsteczek odkrytych w ramach projektu. W przypadku osiągnięcia zamierzonych celów w rozwoju przedklinicznym i klinicznym nowych cząsteczek będących rezultatem współpracy, Selvita otrzyma dodatkowe płatności z tytułu kamieni milowych.

Celem wspólnego projektu jest dostarczenie w badaniach klinicznych pierwszych inhibitorów enzymów regulujących metabolizm komórek nowotworowych o szerokim potencjale terapeutycznym.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum