• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Wrocław: oddziałowi pediatrii w klinice onkologicznej "Przylądek Nadziei" grozi zamknięcie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 maja 2019 13:33

Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej "Przylądek Nadziei" Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu grozi zamknięcie oddziału pediatrycznego. Powodem jest brak personelu pielęgniarskiego. Szpital szuka pracowników.

Wrocław: oddziałowi pediatrii w klinice onkologicznej "Przylądek Nadziei" grozi zamknięcie
Prof. Alicja Chybicka, kierująca kliniką "Przylądek Nadziei" we Wrocławiu; FOT. PTWP

Kierownik kliniki prof. Alicja Chybicka w czwartek (30 maja) na konferencji prasowej poinformowała, że na oddziale pediatrycznym udało się ułożyć grafik opieki pielęgniarskiej tylko do 5 czerwca. Po tej dacie oddział może zostać z braku kadry pielęgniarskiej zamknięty.

- Nagle okazało się, że brakuje 12 pielęgniarek. Udało nam się z trudem ułożyć grafik pracy oddziału pediatrycznego do 5 czerwca. Jednak potem może dojść do jego zamknięcia, co bardzo skomplikowałoby pracę kliniki. Już wczoraj w mediach społecznościowych prosiłam, by zgłaszali się ratownicy medyczni i pielęgniarki, które są gotowe podjąć pracę. Jest odzew kilku osób - powiedziała Chybicka.

Podkreśliła, że oddział pediatryczny to jeden z pięciu oddziałów w klinice, ale jego zamknięcie mocno skomplikuje funkcjonowanie kliniki i leczenie pacjentów. Jej zdaniem, wydłuży to kolejkę do chemioterapii oraz innych procedur medycznych - także tych ratujących życie.

Jak podano, oddział pediatryczny ma 72 łóżka. Zatrudnionych jest na nim 95 pielęgniarek w różnym wymiarze czasowym, z których część przebywa na zwolnieniach lub urlopach macierzyńskich czy wychowawczych. Miesięcznie tylko na tym oddziale pielęgniarki mają około 2,5 tys. nadgodzin.

- Jesteśmy gotowi zatrudnić pielęgniarki lub ratowników medycznych na umowę o pracę, na kontrakt czy umowę zlecenie. Apeluję tylko o zgłaszanie się chętnych. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że będziemy zmuszeni zamknąć oddział pediatryczny - podsumowała Chybicka.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum