×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Wieliszew: szpital onkologiczny z akredytacją

Autor: KR/Rynek Zdrowia28 listopada 2013 15:44

Mazowiecki Szpital Onkologiczny w Wieliszewie jako jedyny ośrodek onkologiczny w woj. mazowieckim uzyskał certyfikat akredytacyjny przyznany przez ministra zdrowia - podała lecznica w informacji przekazanej mediom.

Wieliszew: szpital onkologiczny z akredytacją
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szpital udziela świadczeń od 4 stycznia 2010 r. w zakresie onkologii - od szerokiej diagnostyki ukierunkowanej na wczesne wykrywanie nowotworów w ramach przesiewowych profilaktycznych programów zdrowotnych po leczenie operacyjne w ramach chirurgii onkologicznej, przez radioterapię 3D, brachyterapię 3D, chemioterapię, terapeutyczne programy lekowe, aż po rehabilitację pooperacyjną oraz późniejszą opiekę specjalistyczną w poradniach przyszpitalnych.

Budynek szpitala jest podzielony na trzy bloki: łóżkowy, diagnostyczno-zabiegowy i radioterapię. W lecznicy funkcjonuje oddział onkologii klinicznej z pododdziałami: chirurgii onkologicznej, urologii, ginekologii onkologicznej, radioterapii oraz oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii. Dodatkowo placówka dysponuje własnym zakładem diagnostyki obrazowej, zakładem diagnostyki laboratoryjnej, centralną sterylizatornią, apteką wraz z pracownią cytostatyczną.

W lecznicy chorzy są hospitalizowanie w jedno- i dwuosobowych pokojach, wyposażonych w pełen węzeł sanitarny. Łączne w szpitalu w Wieliszewie dostępnych jest 92 łóżek (w tym 6-łóżkowy OAiIT). Pacjenci przebywający w szpitalu objęci są opiekę lekarską i pielęgniarską z pełnym dostępem do psychologa i rehabilitanta, którzy pomagają w trudnej sytuacji radzenia sobie z chorobą nowotworową.

Minister zdrowia wydając w połowie listopada 2013 r. szpitalowi certyfikat akredytacyjny potwierdza, że usługi świadczone są zgodnie z najlepszymi standardami medycznymi i bezpieczeństwa pacjentów.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum