Warunki umów o udzielanie onkologicznych świadczeń kompleksowych. NFZ zmienia zarządzenie
Prezes NFZ zmienił zarządzenie w sprawie warunków umów o udzielanie onkologicznych świadczeń kompleksowych. Nowe przepisy mają byc stosowane do świadczeń, udzielanych pd początku br.

- Zarządzenie Prezesa z 3 stycznia ub. rokju ulega zmianie
- Dotyczy warunków umów o udzielanie onkologicznych świadczeń kompleksowych
- Zmiany zostały w ramach konsultacji projekt przedstawione do zaopiniowania właściwym w sprawie podmiotom
Nowe przepisy w sprawie onkologicznej AOS
Wchodzi w życie zmiana zarządzenia Prezesa NFZ z dnia 3 stycznia 2022 r. Co się zmienia?
W § 15:
a) w ust. 1 i 3 doprecyzowano brzmienie przepisów wskazując na możliwość zastosowania współczynnika korygującego – odpowiednio w ust. 1 dla produktów rozliczeniowych J01G, J01H i J02 w rozpoznaniu C50, natomiast w ust. 3 dla produktu rozliczeniowego F31 w rozpoznaniach C18 – C20
b) uchylono ust. 4, który dotyczył zasad stosowania współczynnika korygującego w roku 2022 r.
W § 16 uaktualniono brzmienie przepisu w zakresie zasad rozliczania świadczeń finansowanych w ramach grup JGP J03O, F32O, F42O:
a) zmieniono okres oceny warunku minimalnej liczby zrealizowanych świadczeń zabiegowych, określonego w załączniku nr 19 do zarządzenia w rodzaju leczenie szpitalne – z roku 2019 lub 2021 na rok kalendarzowy poprzedzający rok, w którym stosuje się rozliczenie świadczeń zabiegowych w ramach grup JGP J03O, F32O, F42O,
b) do grup JGP, których realizacja jest uwzględniana przy szacowaniu minimalnej liczby zrealizowanych świadczeń zabiegowych dodano grupy J03O, F32O, F42O;3. w załączniku 1on do zarządzenia skorygowano wycenę punktową następujących produktów rozliczeniowych:
- kolonoskopia diagnostyczna
- kolonoskopia diagnostyczna z biopsją.
- Przedmiotowa zmiana w zakresie merytorycznym wynika bezpośrednio z zarządzenia Nr 61/2022/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 6 maja 2022 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna - wyjaśnia NFZ w yuzasadnieniu do projektu.
Projekt, jak się dowiadujemy, został poddany konsultacjom zewnętrznym na okres 7 dni, który został skrócony z uwagi na słuszny interes stron.
- Uwagi do projektu zgłosiły dwa podmioty, z których jedną pozostawiono do dalszej analizy w zakresie możliwości ewentualnego wykorzystania przy kolejnych nowelizacjach - przyznaje NFZ.
Pełna treść dostępna TUTAJ.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)