• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Warszawa: umowa Centrum Onkologii z zagranicznymi ośrodkami dotycząca prac nad nowymi terapiami

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 15 marca 2019 07:56

Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie rozpoczęło współpracę z Uniwersytetem w Lozannie oraz Instytutem Badań nad Nowotworami Ludwig Institute. Ośrodki te będą wspólnie pracować nad tworzeniem nowych, innowacyjnych leków w Polsce.

Warszawa: umowa Centrum Onkologii z zagranicznymi ośrodkami dotycząca prac nad nowymi terapiami
Prof. Piotr Rutkowski; FOT. Arch. RZ

- Współpraca między tymi ośrodkami jest możliwa dzięki pomocy Roche Polska - informuje firma na swojej stronie.

- Współpraca Centrum Onkologii - Instytutu z Uniwersytetem w Lozannie oraz Instytutem Badań nad Nowotworami Ludwig Institute to możliwość wymiany doświadczeń z kluczowymi światowymi instytucjami badawczymi specjalizującymi się w immunoterapii oraz terapii spersonalizowanej nowotworów - mówi Aleksander Sowa, dyrektor ds. strategii i rozwoju portfolio w Roche Polska.

- Umowa podpisana pomiędzy Centrum Onkologii - Instytutem (COI) a Instytutem Badań nad Nowotworami Ludwig Institute z Lozanny oraz Uniwersytetem w Lozannie jest kluczowa dla rozwoju nowych terapii w onkologii oraz przełożenia tego, co widzimy u naszych pacjentów na rozwój nowych leków, również na poziomie molekularnym - zaznacza prof. Piotr Rutkowski, pełnomocnik dyrektora ds. badań klinicznych, przewodniczący Rady Naukowej Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

- Współpraca poszerzy nasze możliwości w zbieraniu tkanek, ich analizie i wyciąganiu wniosków. Umożliwi nam osiąganie sukcesu z nowymi lekami. Ta umowa nie byłaby możliwa bez wsparcia firmy Roche, która wspomogła - również finansowo - COI w zakresie infrastruktury dla biobankowania tkanek - dodaje prof. Rutkowski.

Od prawie dwóch lat w Centrum Onkologii w Warszawie funkcjonuje Oddział Badań Wczesnych Faz (OBWF). Jest to pierwsza tego typu w Polsce jednostka realizującą onkologiczne badania przedkliniczne i kliniczne. OBWF powstał dzięki powołaniu Centrum Naukowo-Przemysłowego na podstawie umowy zawartej pomiędzy Centrum Onkologii - Instytutem im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie oraz firmą Roche Polska.

Tylko w ostatnich dwóch latach inwestycje firmy Roche Polska w obszar badań i rozwoju wyniosły ponad miliard złotych. Firma odpowiada także za wprowadzenie na światowe rynki 30 innowacyjnych leków stosowanych m.in. w obszarach terapeutycznych takich jak onkologia, nefrologia, transplantologia, reumatologia, neurologia, kardiologia czy choroby zakaźne. Z terapii lekami wytworzonymi przez Roche skorzystało już ponad 700 tys. polskich pacjentów.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum