• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Warszawa: rusza grupa wsparcia dla chorych na raka płuca

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 21 sierpnia 2017 12:02

W ramach kampanii edukacyjnej "Hamuj raka! Daj szansę płucom!" rusza Grupa Wsparcia - pilotażowy projekt integrujący chorych na raka płuca i ich bliskich.

Warszawa: rusza grupa wsparcia dla chorych na raka płuca
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pierwsze spotkanie odbędzie się 29 sierpnia br. w Warszawie, ale organizatorzy zamierzają dotrzeć z inicjatywą także do innych polskich miast.

Rak płuca to najczęściej występujący nowotwór złośliwy, który przyczynia się do największej liczby zgonów z powodu nowotworów na świecie. Tylko w Polsce rozpoznawany jest u 22 tys. osób rocznie. Wielu z nich diagnozę nowotworu traktuje niczym wyrok, tymczasem rak płuc to choroba, którą można leczyć. Z myślą o edukacji na temat nowych możliwości medycyny oraz pomocy pacjentom chorym na nowotwory płuc powstała idea utworzenia Grupy Wsparcia.

- W walce z rakiem płuc bardzo istotna jest wiedza o tym, jakie mamy alternatywy leczenia, a w przypadku tego nowotworu są one coraz lepsze i skuteczniejsze. Będziemy o nich mówić w trakcie spotkań Grupy Wsparcia, które jednocześnie będą okazją do wymiany doświadczeń i rozmów o najpilniejszych potrzebach pacjentów z rakiem płuca. Spotkania te będą miały charakter otwarty, co oznacza, że mogą w nich uczestniczyć zarówno chorzy, jak i ich rodziny - mówi Elżbieta Kozik, prezes stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

Program cyklicznych spotkań dedykowanych chorym na raka płuca i ich bliskim rozpocznie się 29 sierpnia br. w Warszawie o godz. 14.00 w sali edukacyjnej w Zakładzie Rehabilitacji przy siedzibie Stowarzyszenia Amazonek w Centrum Onkologii w Warszawie (ul. Roentgena 5). Na inauguracji obok pacjentów pojawią się także: onkolog, rehabilitant, psycholog, pielęgniarka oraz przedstawiciele stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

- Utworzenie Grupy Wsparcia w Warszawie to dopiero początek naszych działań związanych z kampanią „Hamuj raka! Daj szansę płucom!”. Wkrótce powstawanie podobnych grup będziemy inicjować także w innych miastach, tak by otoczyć wsparciem jak najwięcej osób – zapewnia Kozik.

Kampania "Hamuj raka! Daj szansę płucom!" powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuca, stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny oraz Fundacji Onkologicznej Alivia. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum