• PATRON HONOROWYpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Warszawa: pacjent w Narodowym Instytucie Onkologii z potwierdzonym koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 kwietnia 2020 14:12

U pacjenta Oddziału Nowotworów Układu Moczowego w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie potwierdzono zakażenie koronawirusem; praca oddziału jest wstrzymana - poinformowano w środę (8 kwietnia). Instytut uspokaja, że inne oddziały pracują bez zmian i apeluje, aby pacjenci spokojnie kontynuowali leczenie.

Zakażony nie miał objawów COVID-19. Ma zostać przewieziony do szpitala zakaźnego. Fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

Zakażony nie miał objawów COVID-19. Ma zostać przewieziony do szpitala zakaźnego. W związku z pozytywnym wynikiem jego badań stworzono już listę osób bliskiego kontaktu, które zostaną objęte kwarantanną i również poddane testom.

Rzecznik prasowy Narodowego Instytutu Onkologii - Państwowego Instytutu Badawczego Mariusz Gierej wyjaśnił PAP, że pacjent ten przebywał wyłącznie na Oddziale Nowotworów Układu Moczowego. Oddział ten odizolowano od pozostałej części szpitala, a jego pracę wstrzymano.

Inne oddziały NIO-PIB funkcjonują bez zmian. - Praca na pozostałych oddziałach jest prowadzona z zachowaniem procedur bezpieczeństwa. Apelujemy do pacjentów, aby w trosce o swoje zdrowie spokojnie kontynuowali leczenie - podkreślił w rozmowie z PAP rzecznik placówki.

Instytut poinformował jednocześnie, że pracę w czwartek wznowi oddział Nowotworów Płuc i Klatki Piersiowej. Tam koronawirusa kilka dni temu potwierdzono u osoby z personelu.

"Otrzymaliśmy już komplet wszystkich wyników i pragniemy poinformować, że wszystkie okazały się negatywne. Oznacza to, iż nie stwierdzono innych osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 ani wśród personelu, ani wśród pacjentów tego oddziału" - podkreślił szpital.

W NIO-PIB, jak wskazuje placówka, od początku epidemii stosowana jest zasada separacji oddziałów, co oznacza, że personel jednego oddziału nie kontaktuje się z innymi. Nie mogą ich opuszczać również hospitalizowani.

PAP - Agnieszka Ziemska

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum