• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Warszawa: brakuje pieniędzy na psychoonkologię

Autor: RMF FM/Rynek Zdrowia • • 10 września 2013 15:22

Pacjenci Zakład Psychoonkologii Centrum Onkologii w Warszawie na terapię czekają nawet kilka miesięcy, a wkrótce sytuacja ta może się znacząco pogorszyć.Powód? Lecznica wkrótce wykona cały kontrakt jaki ma z NFZ.

Warszawa: brakuje pieniędzy na psychoonkologię
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do Zakładu Psychoonkologii po wsparcie przychodzą pacjenci przewlekle chorzy, również ci zmagający się z rakiem. Nie mogę doczekać się kolejnych spotkań.

Kontrakt lecznicy opiewa na ok. 600 tys. zł  jest to kontrakt niewystarczający, by wszystkim pacjentom sfinansować opiekę psychologiczną i psychiatryczną.

Kierujący placówką szacują, że pieniędzy powinno wystarczyć do końca września. Co dalej? lecznica zapowiada, że nie przerwie pracy. Decyzją dyrekcji Centrum Onkologii będzie pracować dalej. Nie może jednak zwiększyć liczby przyjmowanych pacjentów.

Poradnia Psychoonkologii przy Centrum Onkologii jest jedyną poradnią w Polsce, która specjalizuje w pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla pacjentów z wszystkimi chorobami przewlekłymi, szczególnie z chorobą nowotworową. Zatrudnia 12 psychologów i 4 psychiatrów. Dziennie obsługuje 60 osób.Potrzeby są jednak znacznie większe. 

Więcej: www.rmf24.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum