• PATRON HONOROWYpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Warszawa: Dzień Różowej Wstążki

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 czerwca 2016 10:02

Celebruj zdrowy styl życia - treningi, warsztaty kulinarne, spotkania z dietetykami - w taki sposób organizatorzy Dnia Różowej Wstążki, który odbędzie się w sobotę (11 czerwca) na Bulwarach Wiślanych Jana Karskiego w Warszawie, chcą zachęcić Polki do profilaktyki raka piersi.

FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Dzień Różowej Wstążki to jedno z najważniejszych wydarzeń dedykowanych profilaktyce raka piersi w Polsce. Tym razem organizatorzy stawiają na celebrację zdrowego stylu życia, który ma podkreślić jak ważna w dbaniu o swoje zdrowie jest również profilaktyka rak piersi.

W trakcie sobotniego Dnia Różowej Wstążki zaplanowano wiele ciekawych aktywności w specjalnie przygotowanych strefach tematycznych. W strefie kulinarnej popularni blogerzy zdradzą tajniki na zdrowe i pyszne dania.

Fani fitnessu będą mogli spróbować swoich sił podczas dwóch energetycznych treningów. W wyjątkowej strefie relaksu, goście będą mogli odpocząć na różowej trawie i posłuchać wywiadów z gwiazdami i ekspertami. Uczestnicy będą mogli także powalczyć o dodatkowe kilometry, które zostaną zamienione na badania USG piersi - dzięki ćwiczeniom na rowerach stacjonarnych.

W strefie dla dzieci najmłodsi uczestnicy będą mogli sprawdzić, co można zrobić z różowego piasku, pobawić się z animatorami magiczną ciastoliną, puścić tysiące baniek mydlanych i posłuchać bajek czytanych przez znaną mamę Karolinę Malinowską.

Do akcji przyłączył się znany projektant - Łukasz Jemioł, który stworzył limitowaną edycję specjalnej koszulki z Różową Wstążką. Koszulki będzie można kupić wyłącznie podczas Dnia Różowej Wstążki, a całkowity zysk z ich sprzedaży zostanie przekazany na działania w ramach kampanii Avon kontra Rak Piersi.

- Bardzo się cieszę, że w tym roku współpracuję przy okazji kampanii Avon kontra Rak Piersi i mogę stworzyć linię koszulek, która będzie przypominać kobietom o tym, jak istotne są badania profilaktyczne. Hasło "Be First", które znajduje się na koszulce ma zachęcać kobiety do tego, aby one pierwsze podejmowały kroki w kierunku profilaktyki, badały się regularnie i nie czekały na pojawienie się pierwszych symptomów choroby" - podkreśla Jemioł.

Punktem kulminacyjnym Dnia Różowej Wstążki będzie podsumowanie liczby kroków zebranych w maju, w ramach dedykowanej rywalizacji w aplikacji Endomondo: "Avon WALK. Każdy krok ma znaczenie" i ogłoszenie liczby badań USG piersi, które zostaną dofinansowane w tym roku podczas październikowej akcji Gabinety z Różową Wstążką.

Dzień Różowej Wstążki honorowym patronatem objęła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Organizatorem Dnia Różowej Wstążki jest Avon Cosmetics Polska, który od 1998 roku prowadzi kampanię Avon kontra Rak Piersi.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum