• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

W szpitalu czasowo zawieszono chirurgię onkologiczną

Autor: oprac. JKB • Źródło: Gazeta Krakowska, Rynek Zdrowia13 stycznia 2022 13:00

Oddział chirurgii onkologicznej Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu został zawieszony do niedzieli, 16 stycznia. Sytuację wymusiła konieczność wydzielenia oddziału covidowego.

W szpitalu czasowo zawieszono chirurgię onkologiczną
W szpitalu czasowo zawieszono chirurgię onkologiczną. Zdj. ilustracyjne Fot. Shutterstock
  • Wstrzymanie planowanych przyjęć na oddział chirurgii onkologicznej Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu był związany z koniecznością wydzielenia oddziału covidowego
  • Pacjenci zostaną ponownie przyjęci już w poniedziałek, 17 stycznia
  • Z podobnym problemem zmaga się także krynicki szpital – dla pacjentów covidowych zostały poświęcone: chirurgia ogólna, część chirurgii ortopedyczno-urazowej, a także oddział chorób wewnętrznych

Czasowe zawieszenie przyjęć pacjentów na chirurgię onkologiczną

Gazeta Krakowska wyjaśnia, że decyzja władz szpitala o czasowym wstrzymaniu przyjmowania pacjentów była podyktowana koniecznością wydzielenia oddziału covidowego liczącego obecnie 102 łóżka. Jak wyjaśniła "GK" rzeczniczka szpitala, oddział został utworzony kosztem chirurgii ogólnej i naczyniowej.

- Pacjenci w ostrych stanach, wymagający pomocy chirurgicznej zostali z kolei przejęci przez chirurgię onkologiczną – przekazała "GK" Agnieszka Zelek-Rachtan, rzeczniczka sądeckiej placówki.

W ciągu ostatnich kilku dni do szpitala trafiło wielu takich pacjentów, m.in. z zapaleniem wyrostka robaczkowego. Z kolei pacjenci onkologiczni – jak podaje gazeta - będą przyjmowani ponownie od 17 stycznia.

Miejsca dla pacjentów niecovidowych

Także inne placówki w regionie borykają się z problemami zapewnienia miejsc dla pacjentów cierpiących na inne niż COVID-19 schorzenia. Szpital powiatowy w Krynicy-Zdroju dla wydzielenia oddziału covidowego poświęcił chirurgię ogólną, a także część chirurgii ortopedyczno-urazowej i oddział chorób wewnętrznych – informuje "GK".

W związku z tymi przekształceniami planowane zabiegi zostały odłożone. Placówka chce w pełni wykorzystać czas, gdy pacjentów z COVID-19 jest mniej.

- Ruszamy wtedy z zabiegami zawieszonymi z powodu czwartej fali pandemii, bo naszym zadaniem jest niesienie pomocy wszystkim pacjentom, nie tylko tym z COVID-19 – wyjaśnił w rozmowie z "GK" dyrektor szpitala Sławomir Kmak.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum