• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

W Opolu już nie będą promować mammografii

Autor: opole.wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 22 marca 2016 10:08

Wojewódzki Ośrodek Koordynujący przy Opolskim Centrum Onkologii nie będzie już promował mammografii. Przestanie rozsyłać kobietom zaproszenia na profilaktyczne badania.

W Opolu już nie będą promować mammografii
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Co roku od dziesięciu lat ponad 70 tys. mieszkanek Opolszczyzny dostawało zaproszenia na bezpłatną profilaktyczną mammografię. Niestety Ministerstwo Zdrowia zrezygnowało z tej formy popularyzacji profilaktyki. Nie będzie także wyjazdów do małych miejscowości, urządzania stanowisk, na których można było otrzymać materiały dotyczące profilaktyki.

Opolskiej placówki nie stać na sfinansowanie kilkudziesięciu tysięcy złotych rocznie na działalność WOK. OCO jest pod kreską z powodu obniżenia przez Narodowy Fundusz Zdrowia wyceny procedur w radioterapii i chemioterapii.

Program przesiewowych badań mammograficznych nadal jednak funkcjonuje. Teraz poradnie mammograficzne czy firmy posiadające mammobusy będą, jeśli zechcą, same reklamować badania.

Panie mogą się zgłaszać do jednej z ośmiu poradni w województwie czy do któregoś z mammobusów. Personel sprawdzi w systemie, czy w ciągu ostatnich dwóch lat była wykonywana mammografia.

Więcej: www.opole.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum