• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Uzdrowiska Kłodzkie realizują program rehabilitacji onkologicznej

Autor: LJX/ Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2015 12:11

Uzdrowiska Kłodzkie, będące częścią Polskiej Grupy Uzdrowisk, realizują rehabilitację w schorzeniach onkologicznych po leczeniu nowotworu gruczołu piersiowego, w ramach prewencji rentowej ZUS.

Uzdrowiska Kłodzkie realizują program rehabilitacji onkologicznej
Fot. PGU

Najlepszym sposobem odzyskania sprawności psycho-fizycznej, umożliwiającej kobiecie po mastektomii powrót do pełnego funkcjonowania w życiu zawodowym i społecznym, jest  prawidłowo przeprowadzona rehabilitacja.

- Do dyspozycji naszych pacjentek oddajemy specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny, komfortowe wnętrza,  całodobową opiekę lekarsko - pielęgniarską oraz wsparcie psychologiczne. Widzimy jak duże postępy robią pacjentki, jak rehabilitacja wpływa pozytywnie na poprawę komfortu ich życia - mówi dr Barbara Radecka, specjalista onkologii w Uzdrowiskach Kłodzkich - Grupa PGU.

Program rehabilitacji w schorzeniach onkologicznych po leczeniu nowotworu gruczołu piersiowego jest realizowany w Szpitalu Uzdrowiskowym "Wielka Pieniawa" w Polanicy-Zdroju. Jest to rehabilitacja w pełni finansowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Orzeczenie o potrzebie rehabilitacji wydawane jest na wniosek lekarza prowadzącego leczenie oraz podczas kontroli zaświadczenia lekarskiego o czasowej niezdolności do pracy, przy ustalaniu uprawnień do świadczenia rehabilitacyjnego oraz podczas orzekania o niezdolności do pracy dla celów rentowych.

- Na rehabilitację onkologiczną w naszym uzdrowisku mogą zostać skierowane osoby przebywające na zwolnieniu lekarskim, pobierające świadczenie rehabilitacyjne lub okresową rentę z tytułu niezdolności do pracy, jak również osoby pracujące, które są zagrożone całkowitą lub częściową niezdolnością do pracy - wyjaśnia Barbara Radecka.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum