• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PATRON HONOROWYpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

USA: Minister Niedzielski podpisał porozumienie o współpracy z siecią amerykańskich ośrodków onkologicznych NCCN

Autor: • Źródło: PAP25 października 2022 17:21

Minister zdrowia Adam Niedzielski podpisał we wtorek w Waszyngtonie umowę o współpracy z siecią amerykańskich ośrodków onkologicznych National Comprehensive Cancer Network (NCCN). Umowa zakłada współpracę w sprawie zastosowania najlepszych wytycznych w leczeniu chorób nowotworowych.

USA: Minister Niedzielski podpisał porozumienie o współpracy z siecią amerykańskich ośrodków onkologicznych NCCN
Minister zdrowia Adam Niedzielski. Fot. Ministerstwo Zdrowia/Twitter
  • W trakcie wizyty w Stanach Zjednoczonych minister zdrowia Adam Niedzielski podpisał w Waszyngtonie we wtorek 25 października nową umowę o współpracy
  • Na jej podstawie Polska będzie współpracować z siecią amerykańskich ośrodków onkologicznych National Comprehensive Cancer Network (NCCN)
  • Umowa zakłada współpracę w sprawie zastosowania najlepszych wytycznych w leczeniu chorób nowotworowych

Szersze wdrożenie sprawdzonych sposobów leczenia

We wtorek 25 października w trakcie wizyty w Stanach Zjednoczonych minister zdrowia Adam Niedzielski podpisał  października nową umowę o współpracy z siecią amerykańskich ośrodków onkologicznych National Comprehensive Cancer Network (NCCN).

National Comprehensive Cancer Network ( NCCN ) to sojusz 32 ośrodków onkologicznych w Stanach Zjednoczonych, z których większość jest wyznaczona przez National Cancer Institute (jeden z amerykańskich National Institutes of Health ) jako kompleksowe ośrodki onkologiczne. Publikuje recenzowane czasopismo medyczne Journal of the National Comprehensive Cancer Network. Eksperci z 32 instytucji członkowskich NCCN są uznawani za radzenie sobie z złożonymi, agresywnymi lub rzadkimi nowotworami

Jak powiedział minister dziennikarzom po podpisaniu porozumienia ("memorandum of understanding"), pozwoli ono na szersze wdrożenie sprawdzonych sposobów leczenia.

- Ośrodki amerykańskie mogą chwalić się tym, że prezentują najwyższy poziom na świecie. My te procedury tłumaczymy, dostosowujemy do naszych warunków i zapewniamy, że pacjent, który będzie prowadzony w krajowej sieci onkologicznej, będzie prowadzony według najlepszych standardów na świecie - stwierdził Niedzielski.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum