• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Trwa nabór do konkursu Zdrowa Gmina

Autor: RZ/Rynek Zdrowia • • 13 sierpnia 2013 16:47

Do końca sierpnia przyjmowane są zgłoszenia do udziału w czwartej edycji gminnej edukacji zdrowotnej. Na laureatów czeka 100 tys. zł

Trwa nabór do konkursu Zdrowa Gmina
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W tym roku po raz pierwszy szansę na wygraną w konkursie Zdrowa Gmina mają gminy z terytorium całej Polski. Przed chętnymi jednostkami organizatorzy stawiają wyzwanie zwiększenia zgłaszalności na badania przesiewowe w swoim regionie.

Gminy, które przystąpiły do konkursu, mogą liczyć na wsparcie merytoryczne i taktyczne ze strony Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Badania Przesiewowe właściwego dla danego regionu. Pracownicy WOK przypominają stale, że wspomagają samorządy: wskazują placówki zdrowotne, pod które podlegają poszczególne gminy czy pomagają w zamawianiu wizyt mammobusów i cytomammobusów.

Konkurs Zdrowa Gmina organizowany jest od 2009 r. Jego cel pozostaje niezmienny: zakłada pracę nad zwiększeniem liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne ukierunkowane na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych - mammografię, cytologię i kolonoskopię.

Wszystkie promowane w konkursie procedury wykonywane są bezpłatnie w placówkach współpracujących z NFZ i Narodowym Programem Zwalczania Chorób Nowotworowych.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum