×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Toruń: profilaktyka, czyli jak miasto powalczy z nowotworami

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 07 kwietnia 2014 21:02

Rak nie musi oznaczać wyroku. W porę postawiona diagnoza zwiększa szansę jego wyleczenia. Dlatego warto zrobić bezpłatne badania profilaktyczne korzystając z kampanii miejskiego wydziału zdrowia i polityki społecznej "Kwiecień - toruński miesiąc walki z rakiem".

Toruń: profilaktyka, czyli jak miasto powalczy z nowotworami
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kobiety w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, a ciągu ostatnich dwóch lat nie robiły mammografii, mogą ją w kwietniu wykonać w Szpitalu Miejskim w Toruniu. Muszą się jednak wcześniej zarejestrować.

Do pań skierowana jest też propozycja badań cytologicznych. Na zainteresowane torunianki lekarze czekają w Przychodni Specjalistycznej OLK-MED. Tu też konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Z tych badań mogą skorzystać kobiety w wieku 25-59 lat, które nie robiły cytologii w ostatnich trzech latach.

Nie wszystkie pieprzyki i znamiona są groźne, powinniśmy jednak uważnie się im przyglądać. Zmiana koloru lub powiększenie powinny nas zaniepokoić, mogą to być bowiem pierwsze oznaki raka skóry. Warto też, by naszym pieprzykom przyjrzał się specjalista. Wszyscy, niezależnie od wieku, stan skóry mogą sprawdzić w każdą środę w Pomorskim Centrum Medycyny Estetycznej.

Więcej: torun.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum